Gus_Fring

Co tak zaujalo Hawkinga, Einsteina, Newtona a další fyziky na fyzice? Proč se nevěnovali jiné vědě?

Co se jim tak zalíbilo, že ji zasvětili téměř celý život?

Nejlepší odpověď
Edison

Protože je zajímalo proč je svět takový, jaký je, proč se věci chovají tak, jak se chovají. Chtěli poznat podstatu všeho.

Další odpovědi
Lotr2008

Protoze tato ved je nejpejší na světe. Je to nedvěda. Je jasne, ze byly velice chytri, kdyz se venovali jí a ne zadne jiné :)))

anonym

protože fyzika, především pak teoretická fyzika má nejblíže k tomu odhalit odpovědi na ty vůbec nejzásadnější otázky smyslu existence člověka a vesmíru, jsou to otázky na které nedokázal odpovědět nikdo předtím (tím méně náboženství která si odpovědi na tyto otázky jen tak vymýšlí od boku). Tak snad proto fyzika a ne třeba numismatika nebo nedej bože teologie 😉 …

anonym

numismatika jistě odhalila nejsilnější motivaci bytí lidských bytostí, tj. peníze. Na druhou stranu uznáš že k otázce která by mohla odhalit smysl existence vesmíru to má dost daleko 🙂 Co na tom, i Einstein takovou otázku zodpovědět nedokázal, podstatné zřejmě je, že tomu chtěl přijít na kloub.

anonym

A třeba právě i díky jeho objevům na to přijdou některé další generace teoretických fyziků za vydatné asistence matematiků.