Co tak všelijak jedí eskymáci, když se jim přejí ryby?

Loví polární medvědy či tučnáky? Slupnou k večeři mrože?

Nejlepší odpověď
Kepler

Lední medvěd by spíš ulovil je, tučňáci mají trvalé bydliště v Antarktidě.

Přirozeným zdrojem potravy Inuitů bylo a je především maso (většinou tuleni či velryby, které uvízly na mělčině, nebo sob či pižmoň. Maso se jí často syrové a zmražené. Kromě masa jedí často zvířecí vnitřnosti, krev, morek a tuk. Důležitou složkou potravy jsou také ryby a sezónně i ptačí vejce). Rostlinnou potravu tvoří bobule šichy, klikvy, brusinek, ostružiníku morušky, ale také zkvašené listy a pupen zakrslých vrb, nebo dokonce natrávený lišejník z bachoru zabitých sobů a pižmoňů. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Eskym%C3%A1ci

V nejhorším případě si jdou koupit český luncheon meat, ale to už jen v případě, že by už jim hrozila smrt hladem.