kosaaaak

Co stojí na nemocničních vyšetřeních tolik peněz?

Koukal jsem nedávno na jeden americkej seriál a tam nechtěli udělat pacientovi nějaké vyšetření, myslím že mozku nebo čeho, byl to takovej ten tunel. Prý to stojí několik tisíc dolarů. Mě zajímá co je na tom, když člověk projede tunelem a udělá se mu scan tak moc drahýho?
A druhý příklad, (pokud by nikdo nevěděl) tak mi zubař nabízel, že mi udělá nějaký rentgen celého chrupu, že prej se podle toho dá najít i vyvíjející se kaz, který na první pohled není vidět. Prý je to novinka a stálo by to kolem 12.000. Vždyť je to přece rentgen, tak co na tom je tak drahého?

Nejlepší odpověď
chudst

K rentgenu: za novinky se plati. Ale tech 12 tisic mi prijde az prehnane.

K tunelu: jakekoli kvalitni nemocnici vybaveni je drahe. Pokud neni statni, ale soukrome, nasadi dany soukromnik vyssi ceny, aby to splatil. A pak – i kdyz to splati – tak nebude ceny snizovat, protoze odtud zacina „dzob“ – a to velice vynosny dzob – prace s lidskym zdravim.

Další odpovědi
arygnoc

nejenom zařízení, pracovní síly, energie a čas, ale zejména vědomosti lékaře, který diagnózu provede.
Tedy platí Leninovo: Učit se, učit se, učit se.
Vědomosti jsou drahé.

hanulka11

Jednak takové přístroje nemůže obsluhovat každý, musí ne to být řádně vyškolen .A ty přístroje jsou nesmírně drahé a tak jak píše chudst musí je nemocnice dlouho splácet a jak jinak by je splatily?
A práce v labolatořích také není zadarmo .