led

Čo spája veľkosť detského oblečenia s veľkosťou lyžiarskych bot, kola od bicyklu, prstienku,,popruhov veľkých psov,

formátovania flash dikou, vľkosť písma a podobné, s prepáčením kravinky…
Pri pozeraní otázok a odpovedí som našla takúto nelogičnosť v odkazoch pri odpovedi.
Je správne, keď v odpovedi na konkrétnu otázku (veľkosť detského oblečenia) sa objaví zoznam takýchto odkazov? Postupuje odpovedajúci správne, keď neselektuje odkazy? Takýchto odpovedí je tu pomerne dosť.

Otázka:
Čo má robiť užívateľ, keď takúto odpoveď zbadá?
Má to nechať tak, alebo na chybu upozorniť, bez ohľadu o koho ide?

PS.
dávam to do aktualít, lebo je to pomerne častý jav a nezdá sa mi to zábavné.
Doplňuji:
tu nejde o „znovupodněcovat zbytečnou řevnivost“, ale o dôslednosť. Niekedy je lepšie napísať menej, ale pravdivých odkazov, než súčet všetkých odkazov z lišty, ktoré môžu skreslovať odpoveď, či dokonca ju poprieť.
Ale otázka znela, to nad ňou je len upresnenie otázky, pre istotu ju zopakujem:
Čo má robiť užívateľ, keď takúto odpoveď zbadá?
Má to nechať tak, alebo na chybu upozorniť, bez ohľadu o koho ide?

Nejlepší odpověď
annas

Právě jen to slovo velikost. Jinak vznikají nesmysly, protože chybí další kontext.
Je odpovědnost je cena za velikost. Nebo velikost je cena za odpovědnost? Je to totéž?
Doplňuji:
annas
Ad Bohemica, výčet antonym u tvé odpovědi je v pořádku. Mohu přidat ještě další, záleží na kontextu, kde slovo použijeme: rozhazovačný, hamižný, náročný, lakomý aj.
Antonymum pro skromný lze chápat v různém kontextu jinak. Oba tyto významy uvádějí SSJC a PSJC.

manon
…Je- li to správně, budiž – nemám kde ověřit. V tom případě to nebyla dobrá ukázka otázky, ale viděla jsem už i jné takové, bohužel si je napamatuji – ale víme o čem je řeč.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delate-kdyz-vidite-uplne-spatnou-odpoved#discussion

Další odpovědi
anonym

Ptáš se jako bys to sama nevěděla – spojuje je klíčový výraz a nedokonalost vyhledávací lišty.
Vždy je to jen názorná ukázka výběru, z něhož by si měl nejprve „selektovat“ každý tazatel, než bezhlavě omílá již opakované otázky.
Ty správné a vyčerpávající odpovědi už mnozí uživatelé snaživě vložili, takže opakované vkládání je nejen pohrdání iniciativou těch ukázněných a slušných, ale především hrubé porušování kodexu, jež si mnozí horliví nováčkové, ani neobtěžují přečíst. O podvádění v souvislosti s bodováním ani nemluvě.
Pakliže gró tvé otázky míří jinam, už se řešilo, viz v odkazu ve zdroji.
Patřilas k těm, jimž nebyla úroveň Odpovědí lhostejná, pak mi poněkud uniká důvod proč řetězit již starý (a většině soudných, jasný) problém, nota bene tónem, jež může znovupodněcovat zbytečnou řevnivost.
Doplňuji:
I tato otázka byla řešena, naposledy právě v odkazu ve zdroji, závěr byl vždy shodný.
Na chybu věcně a se správným odkazem upozornit, neb je to i přímo v pravidlech – zabraňovat poškozování tazatelů chybnými odpověďmi, stejně jako před zákonem, tak i před kodexem, jsme si snad všichni rovni!
Ač je to po 3 roky jasně zakotveno, stále se zdá, že mnozí nechápou anebo častěji, přímo nechtějí chápat.
(Takže to není žádná čerstvá aktualita ani zábava, ale spíše věčná recidiva možná více spadající do etikety).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-delate-kdyz-vidite-uplne-spatnou-odpoved

anonym

ad annas, kdepak máš ověřený odkaz u otázky, kde tě na něj přímo vyzvala manon?
viz další chybné odpovědi:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-bylo-odhadem-lidi-v-ruznych-staletich
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-aby-zena-mela-fousy#discussion
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-se-vzal-pojem-bramborova-medajle
manon
Děvčata, mohly byste sem dodat zdroj, odkud jste čerpaly ty informace, že je ten název odvozen od toho, že byly brambory vzácné nebo to, že by mělo jít o českou specialitu? Díky. Já nic takového nenašla, ale zas tak moc jsem se nesnažila :) Tak pomozte.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-pokud-je-alespon-nejaka-skola-v-praze-ktera-je-pri-velvyslanectvi-madarska
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-rika-kdyz-je-hodne-prace-ze-je-prace-jako-na-kostele

annas

Led, v dodatku ke své odpovědi jsem tazatelce omluvila, že můj odkaz nebyl zcela vyčerpávající.

Kolik bylo – odhadem lidí v různých staletích ?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-bylo-odhadem-lidi-v-ruznych-staletich

Se souhlasem uživatelky alenad kopírují její zprávu z vnitřní pošty:

Nemáte se za co omlouvat :) jsem ráda za váš první odkaz – přečetla jsem – další jsem nestihla . Ale je tam další dodatek . Ještě jednou moc děkuji :)

Co k tomu dodat? Nejdříve je třeba se přesvědčit, pak dvakrát měřit, jednou řezat …

led

Myslíš notársky overené, alebo stačí svedectvo druhých?

z tovjho odkazu na otázku manon môžem potvrdiť že takúto „neoverenú“ informáciu sme sa dokonca učili na základnej škole:
Prvé zemiaky boli vzácnosť, neboli veľmi rozšírené boli drahé, v Čechách vďaka Braniborom dostali názov brambory, Z českých zemi sa postupne šírili aj na Slovensko, v určitých oblastiach si zachovali názov brambory, v iných mali rôzne iné názvy, Postupom času sa zemiaky vďaka úrodnej zemi rozšírili aj medzi ľud, ich cena klesla a časom sa stali dokonca „chlebom chudobných“
ako zdroj môžem uviesť jedine tetu učiteľku na základnej škole.

anonym

Až na to, že otázka zněla ne na brambory, ale medaili, jež se v tomto spojení vyskytovala teprve po r. 1892.
Čili s Branibory před několika staletími, nic společného.

anonym

Ad led, citoval jsem výraz z příspěvku annas přímo pod tebou, musíš se tedy ptát jí, jak by měl být ověřený"

„led, uvědomuji si, že jsem neodpověděla na druhou část otázky. Uvádím jen ano, ale slušně, "OVĚŘENÝMI DŮKAZY“, i když některé nepřesvědčí .. Nic není tak, jak je. … "

annas

Jako obvykle část mé reakce vypuštěna, tudiž odpověď zkreslena. Tím se mění zcela smysl vyjádření…

Otázka led zněla:

Čo má robiť užívateľ, keď takúto odpoveď zbadá?
Má to nechať tak, alebo na chybu upozorniť, bez ohľadu o koho ide?

Reakce na další část otázky:

Uvádím jen ano, ale slušně, ověřenými důkazy, i když některé nepřesvědčí .. Nic není tak, jak je. …

Prto by měl ten, kdo zpochybňuje odpověď, doložit důkazy, jak uvádím ve své odpovědi…

Nešťastný je ten, jehož rádoby pravda nikomu neprospěje.

annas

led, uvědomuji si, že jsem neodpověděla na druhou část otázky. Uvádím jen ano, ale slušně, ověřenými důkazy, i když některé nepřesvědčí .. Nic není tak, jak je. …

Narůstají vulgarity, také bez povšimnutí, navíc obodované.
.

led

Výrazné vulgarizmy, tam bez milosti dávam návrh na odstránenie. Tie sem naozaj nepatria.