Avatar uživatele
Questman

Co soudíte o způsobu dopadení Adolfa Eichmanna?

A myslíte, že měl pocit viny za své činy?
Doplňuji:
Okay :D Špatně položená otázka.
Schvalujete způsob dopadení Adolfa Eichmanna?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3576 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mojitek

noo,na pozvání do basy by asi nereagoval,takže tohle byl jediný způsob.Každopádně cokoliv bylo lepší než nedělat nic

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Myslím si, že to nebyli žádní blbci, co si pro něj došli a celé to naplánovali. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Nevěřím, že měl Eichmann pocit viny.

Proti způsobu dopadení nic nenamítám
(kvůli postoji Argentiny vlastně nebyla jiná možnost).

Vadí mi, že nebyli stíháni a potrestáni ti,
kdo nacistickým zločincům umožnili útěk a skrývání.

V Eichmannově případě se
podle dostupných informací
měl na útěku podílet i Vatikán …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mirdas

Ano schvaluji a je smutné, že je to prakticky spíše vyjímka.
Každá zrůdná diktatůra, tedy její představitelé, by měli mít jasno, že za vše budou tvrdě potrestáni a ne dosmrtně omylostněni a majetkově i společensky zajistěni.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Questman

ivzez
Měl jsem možnost o tomto tématu diskutovat s odborníkem na toto téma a došel jsem k názoru, že poprava A.Eichmanna bylo jen bezvýznamné gesto, které nikomu doopravdy nepomohlo.
Eichmann zemřel s klidem a s hlubokým přesvědčením, že umírá jako oběť, ne jako viník. Připadal si jako vzorný voják své vlasti, který vždy plnil rozkazy do puntíku, pohyboval se ve vytříbené společnosti, byl (jako mnoho nacistických pohlavářů) vysoce inteligentní a ještě cestou k soudu byl očividně předvědčen o tom, že bude osvobozen. Dokonce bez nátlaku podepsal souhlas s převezením k soudu a celou dobu trvání procesu na něm bylo vidět, že je opravdu bytostně přesvědčen o tom, že je nevinen.
Má taková poprava vůbec smysl? Viník by měl být nejdříve obeznámen a být přesvědčen o své vlastní vině, já vidím tento proces tak, že z pohledu rozumné části světa zemřel zvrácený a ďábelsky zlý člověk a vrah, ovšem z pohledu Eichmanna zemřel čestný, vzdělaný muž, chlouba armády a národa, dobrý otec a oběť zvůle vítězů, což mě jako ateistovi, který nevěří v konečný soud nepřipadá jako adekvátní a správný trest.

před 3576 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek