ivzez

Co soudíte o zavedení povinné předškolní docházky?

Zaujaly mne různé názory na zavedení povinného posledního roku MŠ. V článku
(odkaz níže) jsou zmíněny zajímavé studie, jež prokazují prospěšnost předškolní docházky nejen pro děti (dokončení ZŠ, u některých i dosažení vyššího vzdělání),
ale i pro společnost – nižší kriminalita, méně uživatelů drog, …

Jaký na to máte názor?

Článek:
http://www.blis­ty.cz/art/76664­.html

Nejlepší odpověď
zjentek

soudím, že je to další dopředu na míru ušitá prasárna, včetně uvedených studií v odkazu. Vzhledem k tomu, že v oblasti povinné předškolní docházky už delší čas lobbuje farmaceutický průmysl, tak budu zásadně proti ní.
Farmacie je teď chudinka vystrašená, že dojde k zásadní změně systému očkování a tak se už v tichosti pracuje na přepisování scénáře fungování školek a školiček, kde nejprve se zavedou vyhlášky, kde děti bez očkování do školky vůbec nebudou moci vstoupit a vzápětí se uzákoní, že je školka povinná. Občan se sice dostane do další pasti (už je zvyklej), to se teď ale nijak neřeší. O co farmacii jde dnes je, aby si občan pasti ještě dlouho nevšiml ;q

Další odpovědi
zzzlatokopka

Já bych to jako povinnost nedala, dala bych rodičům povinnost dítě na školu řádně připravit, ať si ho klidně připraví doma, ale řádně.

Je spousta dětí ze soc. slab. rodin, co jdou do školy a neumí mluvit, neznají barvy atd. Přitom rodiče do práce nechodí, sedí doma, berou dávky a dítě nenaučí ani ten základ:-(((

Dochy

Protáhla by se tím poviná školní docházka. Já s tím nesouhlasím. Za chvíli přijde někdo s tím, že děti v předškoláčku nejsou na předškoláček dostatečně připraveny a proto bude třeba předpředškoláček.
Souhlasím s tím, aby rodiče měli státem zaručené „právo“ dát dítě do předškoláčku.

Adula.57

Souhlasím ze zavedením posledního předškolního roku, protože to děti lepé připraví na zš, lepě se začlenují, poprvé mají povinnosti, což se také vyplatí pro zš, znají základ slušného chování a zvyky ve skupině. Nic z toho by se doma ani na pískovišti nenaučili a pro školu je to lépe připraví.

anonym

Se zavedením povinného posledního roku MŠ souhlasím,děti se připraví alespoň v kolektivu s jinými dětmi,dostanou a naučí se jiných rad ,metod a návyků od učitelek ve školkách a naučí se pravidelnému režimu.
Do školy pak nastupují lépe připravené,než by je k tomu naučily doma rodiče.

ivzez

Zzzlatokopko, je otázka,
jestli jsou tito rodiče schopni to ty děti naučit. Školka by to „jistila“.

Dochy

Proč to tedy neudělat tak, že při zápisu se rozhodne zda dítě půjde do první třídy, nebo do „nulky“ a do standardní školy půjde o rok později…