Marsyas

Co smrdí ve stanech na dětském táboře a jak se toho zbavit?

Na dětském táboře v některých stanech smrdí nesnesitelný sladký pach. Objevilo se to v několika stanech s podsadou. Co to může být? Jak se toho zbavit? Našlo se několik názorů, že by to mohli být nějací červení brouci. Je to možné? Osobně zastávám názor, že je to rozkládající se cukr, třeba z vylitého pití. Poraďte prosím.

Nejlepší odpověď
bolak

Jsou to děti.

Z vlastní zkušenosti vím, že když si na táboře ucvrkneš do spacáku hned první den, tak v tom dalších čtrnáct dní musíš spát. Nic trapnějšího se ti snad ani nemůže stát… tteda krom situace, kdy si jdeš večer lehnout, hledáš spacák a on nikde a v tom ti klepe na rameno vedoucí a vysvětluje ti, že holčička z vedlejšího stanu je nemocná, že ji je zima a ty žes měl takovej nadejchanej teplej spacák, takže v zájmu jejího zdraví byla provedena výměna…

Další odpovědi
Drap

Těžko říct, z čeho pochází udajně sladký pach. Záleží také na tom, z jakého materiálu stany jsou a čím jsou impregnované. Většinu těchto zápachů lze podstatně utlumit pořádným vyvětráním a prosušením na sluníčku i z vnitřní strany.

hanulka11

pořádně vymyjte stany savem nebo jinou desinfekcí- taky páchne zapařené prádlo –

www

Souhlasím s Drap. Větráním (sušením) zmizí většinou všechny pachy.
Na ploštice(zmíněný páchnoucí hmyz) to netipuji.

Hanny10

Mě napadá, že to může být takový malý brouk, nevím, jak se přeně jmenuje, ale setkávám se sním, když trhám rybíz do kbelíku a pak k tomu přičichnu, tak je taky cítit takový sladký zápach, ale co s tím netuším…

anonym

No, snad to není chcíplá myš!!

Funna

Stačí vyměnit smradlavého spoluobyvatele za nějakého voňavějšího!