FlAsh_7

Co si upřimně myslíte o Japonsku?

Odpovědi
PepasAvalonu

Líbí se mi jejich kultura a stavitelství (historicky). Armáda, vybavení, války, samurajové, nindžové, katany, různé bojové sporty, panovníci. Z dneška tak možná jen politicky-ekonomicky. Japosnké filmy, seriály, anime nesleduji. Jinak se o ně nějak nezajímám.
Dnes je to země s mnoha převratnými způsoby vedení firmy a poskytování práce, stejně i postupy při pracování a různé techniky na zvýšení efektivity.

koreafangirl

O Japonsku si myslím, že je to krásná země, kde se řídí lidé všemi pravidly, která jsou v této zemi nastolena.
Co se týče hudby a filmů/seriálů, tak je to úplně jiné, než na co jsme zvyklí u nás, ale musím říct, že hudba i japonské seriály mě velice zaujaly.

JežíšKristus

Souhlasím s pozitivy uvedenými kolegy. Zároveň ale mají problémy se sebevraždami a sociální politikou.

zjentek

Upřímně mají dobré baby!

aliendrone

Nebudu psát o nějakých superlativech (a že by se u Japíků na rozdíl od jiných národů dalo psát HODNĚ dlouho), toho jsou všude celé traktáty. Spíš se zaměřím na to, co se obvykle nepíše.

Takže jako první – Japonci jsou (podle mě) asi nejnešťastnější národ, který znám. Jejich tradiční kultura (v průběhu cca 150 let podrobená náhlým a drastickým změnám) je natolik odlišná od ostatních (včetně jiných asijských – Asiaté jsou ostatně kategorie sama pro sebe), že neunesla rozpad tradičních hodnot.

Šok z toho, že Japonci ať jde o COKOLIV si „nic nemyslí“ (jaký to veliký rozdíl třeba oproti nám, kdy téměř všichni můžeme ihned nastoupit na post „ředitel Zeměkoule“ – na VŠECHNO máme názor a „dělali bychom to lépe“, než ti stávající „blbci“) a vždycky souhlasí s většinou zažil asi každý, kdo s nimi měl co dočinění. Oni jsou zkrátka ZVYKLÍ POSLOUCHAT, plnit příkazy shora a nejen to, ono jim to tak VYHOVUJE.

Bohužel jim do velice sofistikovaného přes 1500 let budovaného systému vlítla globalizace (což BTW vede pro Evropana k tak nepochopitelným věcem jako „kejrecu“, systém odměňování (potažmo „sempaj-kohaj“) a mnoha dalším. Podle mne právě ta snaha naroubovat na tradiční hodnoty moderní způsoby vede podle mne k tomu, že Japonci již necítí oporu ve starém a v tom novém se cítí ztraceni (my jsme na tom ohledně toho „ztracení se“ STEJNĚ, ale na rozdíl od Japíků jsme tu oporu, že „systém se o nás postará“ cítili jen velmi lehce a velmi krátce – za totáče). Tudíž to pro nás NENÍ žádné drama.

Já sám nezvládnu ani odhadnout to, co z toho nakonec vzejde. Jen mám tušení, že nic pěkného. Každopádeně míra deziluze a frustrace mezi dnešními Japonci je OHROMNÁ (jakkoliv to na první pohled není vidět ANI NÁHODOU). :(

RyuzakiKate

Jednou bych se tam chtěla moc podívat. Působí na mě velmi kultivovaně, pracovitě, nepřestává mě dostávat, jak si dokážou vyhrát s jídlem, všemožným zdobením, technikou, miluju japonský styl zahrad, kýčovité roztomilosti, berou se od nich skvělé nápady, ať už na hry, anime nebo mangu, mám v oblibě několik japonských autorů, škoda, že někteří se do češtiny moc nepřekládají.
Na druhou stranu je z těch jejich knih celkem cítit osamělost, inklinace k prostituci, upouštění od tradičních hodnot, jak už psal aliendrone, vysoký počet sebevražd…
Stále je to země, která mě asi nejvíc láká k navštívení. Až třeba jednou budu bohatej biolog…

Kelt

Osobně jsem v Japonsku nebyl, ale pár Japonců jsem poznal a když jim napíšu, tak mi odpoví, ze slušnosti. Kultura, vybavení hodnotím kladně. Jinak nevím.

Mc Merkurion

… jejich kultura, zvyky a myšlení je slušně řečeno specifická a mnohdy to nechápu … točej čtverečkovaný porno a v tv dávaj nechutně prasácký soutěže, jedí a spí na zemi a ještě k tomu nějakejma tyčkama … prostě děs … ale je fakt, že holky se neholej …

elkon

Technicky vyspělá země s bohatou kulturou. Někde jsem četl, že Japonky mají nejkrásnější intimní část těla ze všech národů.

RestInPeace

Pěkná, poměrně vyspělá země, „bohužel“ s extrémně nízkou porodností, za 100 let tam bude desetina obyvatel.

dope

Japonsko je skvělá země, jednou bych se tam chtěla podívat. S přítelem jsme plánovali letět v roce 2022 na jaře, v době, kdy tam rozkvétají sakury, ale kvůli covidu to asi odložíme.
Obdivuju jejich kulturu, zachovalost zámků, památek, zvyků a tradic. Mají skvělé svátky a úžasné zahrady. Japonsko doslova miluju. Dokonce jsem naplánovala cestu a jak dlouho nám to bude trvat, kde budeme spát a na kolik nás to vyjde. Těším se až uvidím ty jejich zahrady a rozkvétající sakury, až ochutnám pravé japonské sushi a jiná jídla. Taky bych se chtěla alespoň na jednu noc ubytovat v Ryokanu. Ráda bych se dozvěděla i něco o historii a povídačkám, jenže když tam poletíme individuálně, tak mi to asi nikdo neřekne co? :D Japonsky moc neumím ale i tak vím, že bych si to užila.
Můj názor je prostě takový, že za mě je Japonsko krásnou zemí, plnou krásných zahrad, pramenů, hradů a všude se opírá i kousek té historie.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.