Complex

Co si horolezci a ti, kteří lezou i bez jištění, nanáší na ruce, aby se jim nepotily?

Vypadá to jak mouka?

Nejlepší odpověď
annas

"Magnézium neboli maglajz nejen pro horolezce

Dříve se magnesium používalo v práškové podobě a tato podoba mázy skutečně „prášila“. Později přišli na trh tzv. kostky, kterými jste si jednoduše potřeli dlaně rukou.

V současné době je pevná podoba magnesia také vyráběna ve tvaru koule, která je velice příjemná na omak a zajišťuje skvělé natření celé plochy dlaně. Vyznačuje se menší prašností a dobrou absorpcí potu a vlhkosti. Tento suchý typ maglajzu vytváří skvělé tření mezi prsty a je vhodný pro všechny lezecké aktivity, dobré uchopení gymnastického nářadí, kruhů, lana nebo vzpěračské činky." atd.

https://www.wor­ksafety.cz/cla­nek/295-magnezium-neboli-maglajz-nejen-pro-horolezce/