misicka2310

Co si s sebou zabalit do porodnice?

Ahojky všichni, chtěla bych jit rodit do ostravy do fakultní nemosnice v Ostravě Porubě prosím neví tady někdo co jsi zabalit do porodnice pro miminko a pro mě doklady atd vím ale stěma věcma nevím všude na internetu píšou něco jinýho tak jsem nakoupila vše a kdybych to vzala všechno tak si vezu asi 4 tašky:) děkuju za odpověd

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Panenka už to pěkně popsala, já jen doplním pár detailů…

Nezapomeňte si pohodlné oblečení na porodní sál (volné triko nebo noční košili)
Omyvatelnou obuv
Nápoj
Pokud s Vámi půjde na sál i partner nebo jiná osoba, pak také nějakou pohodlnou omyvatelnou obuv a pohodlný oděv (to ale namusíte mít v zavazadle :))
župan
Pokud nechcete erární oblečení pro sebe a pro miminko, pak 1–3 noční košile pro sebe a vlastní oblečení pro miminko (z vlastní zkušenosti ale doporučuji erár – jednak ušetříte místo v zavazadle, ale hlavně v nemocnici nebudete mít možnost prát)
Ty kalhotky, které zmiňuje panenka, musí být „síťové“ porodnické. Chce to tak 2 balení, podle množství kusů v jednom.
Papírové jednorázové pleny pro dítě.
A to oblečení pak pro oba na cestu domů. Stačí ale když Vám jej někdo přinese den před odchodem z porodnice. Pro sebe něco volného, bříško ještě úplně nezmizí. A pro oba bude záležet na počasí – jestli se chystáte rodit brzo, tak jistě něco teplého.

Pokud Vás někdo poveze autem, doporučuji si vytvořit zavazadla dvě. Malé, kam dáte doklady a potřeby na porodní sál a druhé, kam dáte zbytek.
Dále se podívejte na stránky té porodnice, kam se chystáte nebo tam zavolejte. Seznamy toho, co máte mít s sebou se často v jednotlivých porodnicích liší. Někam nepotřebujete vůbec pleny, někde si musíte opatřit i vlastní porodnické vložky, jinde němají erární oblečení pro miminka nebo ho mají málo.

To anetadela: Jak komu, mně teklo všude až tak po týdnu, ale MÁTE pravdu. Na ty jsem zapomněla já i panenka :)

Další odpovědi
panenka

do porodnice musíš mít papír se jménem dítěte,své doklady totožnosti,pokud jsi vdaná tak oddací list pokud svobodná tak svůj rodný list,svou kartičku pojištovny,své toaletní potřeby(kartá­ček,pasta,hře­ben,šampon,ruč­ník,papuče,my­dlo,ponožky,kal­hotky,podprsen­ku pro kojící matky,krém na plet…)nějakou knížku na čtení,pro dítě si pak nachystej zavinovačku,fusak oblečení na odchod domů.přízový kabátek čepičku nějaké dupačky, košilku, ponožečky,a nějaké teplé papučky třeba pletené

afro.minerva

A hlavně si vezměte teplé ponožky. Po porodu vám bude pořádná zima. A teplé ponošky opravdu bodnou. Taky si vezměte čelenku na vlasy. Ty jsou dost protivný, když se spotíte a všude vám lezou. Taky si vezměte dost vhlčených ubrousků pro miminko. Ubejvají děsně rychle. Jinak souhlasím s ostatníma odpověďma. Hezký den.

anetadela1

Ještě doplním odpovědi: vložky do podprsenky nezapoměňte,mlíko vám poteče všude.

PetraLehka

Já jsem si toho do porodnice moc nebrala. Bylo to zbytečné. Pro mimčo vám všechno dají – oblečení, hygienické potřeby. Pro sebe si vezměte osobní věci a hlavně kojící košili a podprsenku. Ty mi hodně usnadnily prvotní boj s kojením. Vše jsem nakoupila zde https://www.hap­pymum.cz a byla jsem ráda, že jsem byla vybavená.