dust8

Co si představujete pod souslovím: „Zběsilost v srdci“?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud má někdo zběsilost v srdci, něco ho rozrušilo, reakce jsou nepřiměřené řve, křičí, nadává, jedná jako nepříčetný, ovládly ho emoce, špatně se kontroluje, jako by ho zachvátilo šílenství, vzteká se. .

Srdce je sídlem emocí – neadkvátně dává najevo své emoce či city. Říká se, že přišel o rozum, tedy momentální neschopnost uvažovat.

Další odpovědi
Ametyst

Mám to spojené s pojmem Rychle a zběsile. Představím si člověka, co riskuje, nemá pud sebezáchovy, chová se jako neřízená střela.

aliendrone

Vybaví se mi film s N. Cagem, který jsem spatřil někdy krátce po sametové komedii v kině. Byla to dost dobrá hňupírna, to jediné se mi vybavuje. :)