julka

co si představujete pod pojmem platby za distribuci od čezu za plyn

Nejlepší odpověď
mosoj

To je platba kterou odvádí tvůj dodavatel plynu ČEZ majiteli rozvodu plynu. Což je většinou RWE . Také účtovaná cena je podle ceníku RWE nebo jiného majitele rozvodu.
Doplňuji:
Naprosto stejné je to u dodavatele elktřiny. Pokud je to virtuální dodavatel , tak odvádí také platby za distribuci elektřiny majiteli rozvodů a te je buď ČEZ nebo RWE.Taktéž podle jejich ceníků.

Další odpovědi
Drap

To je platba za dopravení plynu na určené místo.

Funna

nepředstavuji si nic .-), ale vím, že tohle je cena, za kterou ti dopraví potřebné množství plynu k tvému odběrnému místu (k plynoměru)…a problém je v tom, že když podepíšeš smlouvu o dodávce plynu se společností A, ale distribuci v tvém kraji provádí společnost B, tak A musí zaplatit společnosti B za to, že použila „její“ trubky, no a A to samozřejmě přirazí do nákladlů tobě a takže i když má nějaká společnost levnější cenu samotného plynu, neznamená to, že budeš platit méně, protože cena za distribuci a stálé měsíční pladby je třeba vyšší než u té druhé, takže tě to nakonec vyjde dráž…to už je hodně individuální…záleží na místě kde žiješ a kolik plynu spotřebuješ…

hanulka11

já předpokládám, že je to platba za to, že plyn proudí do tvého bytu

mosoj

V doplnění má být buď ČEZ nebo EON !!!!!!