Kepler

Co si představujete pod pojmem „moderní dědek“?

Jak by měl vypadat, oblékat se, jak se chovat? Jsem hlavně zvědav, jestli ještě do té kategorie spadám 🙂

Nejlepší odpověď
led

Keď pozrem na obrázky:
ten pán so španielským okružím (avatar) je typicky konzrvatívny pre dnešnú dobu
ten pán v žltom tričku to je mladý moderný dědek

Ale v skutočnosti moderný dědek sa nerozlišuje len podľa oblečenia a účesu, ale podľa zmýšľania, nebojí sa modernej technológie, dokáže prejsť peši, prípadne zabehnúť do sámošky pre štipku soli do obeda, nenechá sa rozhádzať dažďom a kľudne pokračuje v oprave elektrokolobežky…

Další odpovědi
zjentek

Pod pojmem si představím týpka, kterýmu druhý slůvko pojmu ještě nedošlo ;)

RyuzakiKate

Starého pána, který je otevřen novým možnostem a věcem a né nějakýho protivnýho páprdu, kterej nahlas komentuje cokoliv v televizi a co si nenechá šáhnout na „osvědčené“ věci, ačkoliv už dávno nejsou v takové kvalitě, jako dřív, a s tím jde v ruku v ruce i rozumné uvažování a nenaletění „šmejdům“.
To hlavně, ale taky by mohl aktivně žít a stále dělat to, co ho baví, např. chodit rybařit, zahradničit, něco vyrábět doma v garáži či tak, ale rád by si i popovídal u pivka či u čaje.
S tím oblíkáním bych to asi viděla normálně, asi to, co nosej chlapi i ve třiceti, ve čtyřiceti, aby na sebe prostě nenavlík károvanej svetr, bačkory, takový ty plandací kalhoty a tím dal světu najevo, jak je starej, nebo jak to mám říct :) ale naopak se mi líběj takový ty pánský barety, který někteří pánové nosí.
Úplně se mi vybavil Tomáš Matonoha v Comebacku, díl CzechSteh, kdy se skamarádil s nahluchlým Mildou a začal přebírat jeho stařecký móresy – tak takhle prosím ne :))
Jestli seš takovej aspoň z poloviny, tak zajdem na pívo!

Jiří Bohumil

Plně souhlasím s RyuzakiKate. Jde hlavně o přístup k životu, jako takovému. Není to pouze o zjevu a tělesných známkách stáří a případných nemocech, jež stáří, v mnoha případech, s sebou přináší. A nesmí se ty naše roky promítat v chování vůči „mladším ročníkům“. I když je to někdy, vzhledem k tomu, že si myslíme, že na to, vzhledem k těm našim letům, máme oprávnění, těžší.

hapiky

Možná že moderní dědek očima dětí, vnuků a vnuček je jiný než očima jiných dědků, sousedů apod. Co ale zřejmě oceňují všichni je zkušenost, nadhled, zdravý optimismus, ohoz apod.

Šidlo

je to strašne hlúpa nálepka a ukážkový stereotyp

seniori vôbec nemusia byť ,,moderní", ak už nedokážu najnovšie vedecké a sociálne javy pochopiť a použiť......nie každý je vo vyššom veku tak mentálne svieži ako vy

podľa mňa je pevný charakter vždy moderný, cool a in.....o to viac u seniorov, ktorí všeličo zažili a predsa ostali rovní

Kepler

Šidlo: díky za tu „mentální svěžest“, polichotilo mi to. Ale pravděpodobně jsem už v mentálním klimakteriu. 🙂

Jiří Bohumil

RyuzakiKate, asi si trochu fandím, ale možná se tomu ideálu, podle Tebe, trochu blížím. Ale za „moderního“ dědka se nepovažuju. Jsem pouze (a hlavně dle mé ženy) už starej dědek, kterej má stále nějaký blbý nápady a furt s něčím otravuje. A pokud bych nebyl už 48 let šťastně ženatej, tak bych na to pívo s Tebou rád zašel. 🙂
Ale mám to povolený pouze 1 x v týdnu, v pátek a s bráchou.:-(((
A pak bych to do tý „zlatý“ asi nedotáh. 🙂

RyuzakiKate

A jéje. Tak třeba jestli bude někdy sraz Odpovědí ;D

Kepler

RouzakiKate: baret zrovna nenosím. ale takovou ti bekovku ála Jackie Stewart. A v očekávání léta jsem si pořídil malý slamáček s britsko-americkou stuhou, který vypadá jako hodně ošahaný a na konci roztřepený. Tož to asi na pivo nezandem ☹

RyuzakiKate

Jó, todle přesně jsem myslela, si ty módní pojmy pletu x) já tomu říkám irská čapka, protože jsem to hlavně viděla u chlapů v kapelách hrajících irish folk punk a podobně.