Jose1f

Co si představíte pod pojmem „právní povaha právnických osob“?

Co je to právnická osoba vím, ale jakou může mít právní povahu? Fyzické osoby mají také právní povahu? Můžete uvést konkrétní příklady?

Nejlepší odpověď
hijinx

Povahou se v tomto smyslu nemyslí charakterové vlastnosti, ale obecná zákonná úprava právnický osob jako subjektu práva, tj. její práva a povinnosti vč. zúčastněných osob při právním jednání. Vychází se z teoretických koncepcí a dopadem je reálné fungování.
Konkrétním příkladem nechť je např. jejich zakládání.