MajaIS

Co si představíte pod pojmem necudný?

Dobrý den,
co si představíte když někdo o někom tvrdí, že se chová necudně? Děkuji moc za event. odpovědi

Nejlepší odpověď
kropitko

Podle mého tzn.,že se chová neslušně,nestou­dně,rozpustile,bez toho aby přemýšlel nad tím,co svým chování způsobí,případně jak se budou slušně vychovaní lidé koukat na jeho chování. Nejčastěji jsem se s tímto výrazem setkala,když chtěl někdo o nějaké dívce říci,že se chová jako kur…,ale nechtěl být sprostý.

Další odpovědi
quentos

oplzle, prasácky, až nezdravě bez veškerých (zejm. intimních) zábran

annas

Já ještě doplním – necudný = nemravný, nestydatý.

anonym

vesmes pozitivni vlastnost, casto uz dnes samozrejma, i kdyz …

nic se nema prahanet, ani ta sire synonym, ktera tu zaznivaji … „necudny“, „frivolni“, to jeste neznamena ze je dotycny/a nepristojny prase bez jakekoliv sebekontroly 🙂 … az takovou zdrcujici vahu to slovo urcite nema, to jiste citite sami.

Bumbes

Necudný člověk je ten, který se stydí o trochu méně než ostatní. Neznamená to ani úchylku, ani odsouzeníhodný mravní úpadek, jak tu někteří „PURITÁNI“ uvedli. Je to spíš odvaha říci pravdu bez kamufláže a pokrytectví. Myslíte si snad, že sexuální výchova ve školách je necudná, nebo preventivní zveřejnění praktik úchyláků a násilníků že by byla necudnost?!?
Termín „necudnost“ je jen strašák proti pokroku a osvětě.
VY CUDNÍ, běžte vyhlížet čápa, nebo vránu s potomkem …

BTW: největší prasáctví je, se cudně ohánět vulgarizmi a tmářstvím…