hanulka11

Co si představíte pod názvem prokaryota, z čeho vznikl název ?

Nejlepší odpověď
panenka

Prokaryota z řeckého pro (před) a karyon (jádro), též prvojaderní je označení pro evolučně velmi staré organismy, které vznikly před 3–3,5 miliardami let. Pravděpodobně jsou vůbec nejstaršími buněčnými organismy. Prokaryotická buňka je podstatně jednodušší než buňka eukaryot.

Do skupiny prokaryotických organismů řadíme domény bakterie a archea. Především dříve byly také tyto organizmy nazývány Monera.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pro­karyota

Další odpovědi
anonym

S předchozí odpovědí souhlasím, ale já bych to přeložil ne prvojaderní, ale předjaderní. Organismy této skupiny buněčné jádro nemají.