hanulka11

Co si představíte ,když někdo řekne ..to je turecké hospodářství?

Od čeho je rčení odvozeno?

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ to berieme historicky, tak turecké nájazdy a drancovanie strednú a východnú Európu dokázalo zruinovať.
Takže turecké hospodárstvo – hospodárenie s mínusovým ziskom s neporiadkom v evidencii
Doplňuji:
venkovan,
Turecká ríša v časoch svojich vojenských výbojoch bola skvelo organizovaná, ale týkalo sa to len samotnej ríše. Na dobytých územiach to ale bolo inak, odtiaľ brali, ničili, ale nedávali. Preto sa vlastne tieto oblasti vyľudňovali a divočeli.

Další odpovědi
venkovan

Popravdě, když jsem viděl dokument o útoku Turků na Vídeň, a v dokumentu bylo řečeno jak bylo Turecko tehdy organizováno, tak bych řekl, že „turecké hospodářství“ by nemělo být vnímáno jako nepořádek, chaos apod., ale jako prosperující společnost

Miroslavst

No já si představil jedno, ale nevím jestli to zrovna s tím souvisí :D
http://img.ak­tualne.centrum­.cz/316/26/3162640-test-zachodu-29.jpg

dudu

Turecko je velká a krásná země s příjemnými a zajímavými lidmi. Předloni jsme tam za poznáním najezdili přes dva tisíce kilometrů. V některých situacích jsme opravdu několikrát měli možnost poznamenat něco o tureckém hospodaření. Nešlo však o nic závažného, tak např: hned v Altanyi přechod přes frekventovanou silnici končil na protější straně přímo do křoví, téměř v každém i hodně ohvězdičkovém hotelu byla zrcadla zavěšena křivě, z většiny elektrických rozvodů koukaly obnažené dráty, atd. Ještě dnes se manželkou při vzpomínce na tyto drobné chybičky usmějeme s povzdechem „ale byla tam fajn“.