kvikal

Co si představíte jako první… ?

když se řekne :

Rakousko:
Německo:
Francie:
Itálie:
Španělsko:
Švýcarsko:
Anglie:
Turecko:

… omlouvám se, že otravuji ale padlo toto téma doma a každého napadlo něco odlišného tak mě napadlo jestli to bude tak pestré i tady.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Rakousko: Vídeň, Albertina, Hundertwasserhaus, císařovna Sisi, vídeňský řízek
Německo: válka, vyčůranost, nadřazenost
Francie: Le Mont-Saint-Michel, Normandie, nezapomenutelná dovolená, levandule
Itálie: Toskánsko, víno, bezva dovolená
Španělsko: jazyk, flamenco, teplo, vášeň
Švýcarsko: nádherná země, úžasná dovolená, čisto, hory, čokoláda, přesnost – hodinky, švýcarská garda
Anglie: déšť, „škaredí“ lidé bez vkusu, Londýn, anglická královna, anglický humor
Turecko: turban, Atatürk, islám

Další odpovědi
BEAES

Rak.- Alpy
Něm. – válka
Franc. – parfém
It. – móda
Špan.- pomeranč
Švýc. – čokoláda
Angl.- královna
Tur. – káva

quentos

Rakousko: Vídeň, vídeňská káva, Alpy, skandální kauzy Fritzl a Priklopil
Francie: milovníci, víno, kavalírství, typicky melodická řeč, šansony, Edith Piaf
Německo: sucharství, strohost v jazyce a architektuře, naopak také kýčovitost a přezdobenost; němečtí turisti v Krkonoších
Itálie: pizza (kupodivu, ač je řeckým vynálezem), pizzerie, labužnictví, špagety, mafie, typické krásné italské ženy, operní pěvci
Švýcarsko: multikulturnost, čtyři oficiální jazyky, čokoláda
Anglie: královna, aristokracie, aristokratická angličtina, Sarah Brightman, šeredné Angličanky, mezi nimiž je Sarah bílou vránou;
Turecko: turban, islám, divný jazyk s přemírou přehlasovaných ü

kdybych popřemejšlel, bylo by toho víc – toto jsou jen věci, které mě skutečně napadnou „jako první“, mnohdy několik naráz

mosoj

Rakousko – Alpy
Německo – válka
Francie – milování
Itálie – Benátky
Španělsko – korida
Švýcarsko – banky
Anglie – mlhy
Turecko – turecký med

anonym

Rakousko: fušky
Německo: chlast
Francie: mají co chtěli
Itálie: trhání ovoce
Španělsko: pěkné počasí
Švýcarsko: chytrá země
Anglie: ?
Turecko: vrátí se sem?

hanulka11

mě napadl fotbal

ten který je

Rakousko – Habsburkové,mo­narchie jejíž součástí jsme byli i my.
Německo – zákopy,Prusko,ně­mecká helma.:-D
Francie – šanson,francouzská trikolora,Aifelova věž.
Itálie – cikáni
Španělsko – námořní koráb 16 století,po­meranče.
Švýcarsko – Alpy
Anglie – Lord sedící v křesle s dýmkou popíjíc čaj a předčítá si noviny Times.
Turecko – tržiště,neskutečný nepořádek a špína.

verka

Dovolená.

led

Pre všetky menované štáty spoločne
kilometre ciest, málo spánku a ľudia.

afro.minerva

Rakousko: Rakousko-Uhersko
Německo: Eintopf
Francie: Možná na dovolenou.
Itálie: Už nikdy více.
Španělsko: Kašové koule obalené v trojobalu.
Švýcarsko: příroda
Anglie: děšť
Turecko: Islám