Lgee

Co si predstavite běžnē když se řekne utopie?

Odpovědi
Jiří Bohumil

Utopie – něco pěkného, výhodného a podobně, ale prakticky nemožného, nerealizovatelného.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Utopie

Ametyst

Představím si fantasmagorii.

led

Pripomína mi to starogréckeho Platóna, angličana Thomasa Mora a ich sen o ideálnej spoločnosti.
Vzhľadom na to, že táto vidina sa zdala pre mnohých abstraktná, neuskutočniteľná, preniesol sa názov Morovho diela „Utópia“ aj na predstavu, sen, vidinu čohosi síce nádherného, ale ťažko dosiahnuteľného až neuskutočniteľného.
Napriek tomu sa stále v každej dobe nachádzajú ľudia, ktorí snívaniu o Utópii podliehajú.

Samuel CZsk

Mě to pripominá nejakou říší,fantasy oblast

Disraeli

Častým mylným názorem je, že utopie je něco neuskutečnitelného. Utopie je hlavně teoretická, ideální společnost. Aktuálně nereálná, tedy doposud neexistující ve skutečném světě. Samozřejmě pokud by se uskutečnila, byla by to utopie v praxi. Ovšem to, jestli je nebo není uskutečnitelná, to už záleží o jakou utopii jde.
Je spousta teoretických utopií od různých autorů… Mnohé z nich by byly docela normálně uskutečnitelné (ale často je to „ideál“ podle mínění autora… taková společnost by často nemusela být skutečným ideálem… Záleží taky co je to za autora. Některé utopie jsou třeba i vyložené nesmysly).