wwear

Co si představit pod pojmem technické myšlení

Co si pod tím mám představit prosím a jak tuto schopnost rozvinout ? :)
Doplňuji:
A třeba kdybych šel na střední školu průmyslovka – obor strojírenství tam se to rozvinu ? :)

Nejlepší odpověď
anonym

= schopnost představit si, jak technika funguje, jak se co vyrábí, co technicky lze a co ne (např. na fyzikálních základě principů)…
Např. moje někdejší sekretářka si fungování počítače představovala na bázi trpajzlíků, ta technické myšlení fakt neměla. 😉
Doplňuji:
Oprava: …„na základě fyzikálních principů“…
______
A jak tuto schopnost rozvinout? – vzdělávat se – teoreticky (přírodní vědy) i prakticky.

Další odpovědi
mosoj

Pokud se chceš v technice zdokonalit, mělo by tě to především bavit a mít technické nadání. Pojem technika je ale velmi široký !!!
Jak jsi na tom to víš jedině ty sám nebo tvoje nejbližší okolí.

rigormortis

Mno…máš rád matematiku? Orientuješ se dobře v prostoru? Máš kritické myšlení? Dokážeš si představit předmět a potom ho v hlavě otáčet? Máš logické uvažování?
Chápeš rychle logická zadání?
Nevadí ti se učit naprosté hovadiny (IRA ARA diagramy např.) ?
Pak je to právě pro tebe.
Není to lehká škola, ale s dnešním nastaveným školstvím si to dá i průměrný žák.

anonym

Pokud bys neměl technické myšlení, je škoda chodit na průmyslovku. Pokud je máš, ano, vystudování průmky je rozvine.