dust8

Co si představit pod pojmem „podnikavá dívka“?

Jmenuje se tak i jeden film, ale nemyslím si, že to úplně přímo souvisí.

Film info zde: https://www.csfd­.cz/film/6987-podnikava-divka/prehled/

Nejlepší odpověď
annas

Film neznám, ale z charakteristiky vyplývá"

„Na rozdíl od svých kolegyň je však ambiciózní a touží po vyšším postavení na společenském žebříčku. Přestože všechny pokusy zatím selhaly, nevzdává se a když si její šéfka, elegantní Katherine, zlomí nohu na dovolené v Alpách, atd.“

  1. Nejen dívka z filmu , ale i v reálu, může být podnikavá, tzn. že si vytkne svůj cíl, jehož chce dosáhnout, využije všech prostředků, které se jí naskytnou, obecně – jde přes mrtvoly – je často příliš iniciativní, ambiciozní, upozoňuje na sebe, je ssále ve střehu atd. až dosáhne toho, co chce.
  2. Ale i v kladném slova smyslu je možné brát toto sousloví. Pokud je dívka třeba v práci nespokojená, je chytrá, má vědomosti, naskytne se jí příležitost, využije jí a ukáže, že dokáže mnohem více než její konkurent

Jde „nahoru“ pomocí svých dovedností, vědomostí, nápadů atd. Je příkladem, zaujme i své kolegy a získá je pro spolupráci, zkrátka umí jednat s lidmi, důležitá i její morálka.

Neříká se, že k cíli nevede vždy přímá cesta? Jindy, že přes překážky ke hvězdám?