Avatar uživatele
anonym

Co si představit pod pojmem: „nevyslovený vztah matky a syna“?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 2584 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Myslím si, že to souvisí s tzv. oidipovským komplexem.
Co to je – viz dotazy
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=oidipovsk%C3%BD%20k­omplex

Základem vztahu mezi matkou a synem jsou city. Matka svého syna formuje od jeho narození, ví, co na něj platí, jakou je třeba volit případnou taktiku. Takže dá se říct, že syna jistým způsobem manipuluje. Chlapec je vychovávání tak, že nepotřebuje otce, ale že mu vše matka vynahradí. Je to zvláště tehdy, pokud matka nežije s otcem., i když otec je v rodině, ale třeba pro nedostatek času se chlapci málo věnuje.
U citlivých chlapců může vzniknout pocit, že je zavázaný matce, že jí něco dluží.. Matka se na syna upne, radí, určuje, co a jak má dělat, kam má jít atd. Syn se jí zase se vším svěřuje.
Matka se na syna upnula. Z chlapce vyrostl tzv. „mamánek či oidipák“ Mamánek vše konzultuje s mámou, pak teprve s parnerkou, pokud si ji ji najde, samozřejmě se souhlasem matky.
Poslední věc, která často narušuje jeho manželství, je to, že vyjadřuje přehnaný vztah k matce, , velmi častým používáním úsloví „moje máma“. Patří sem třeba „moje máma to dělá tak a tak“, „moje máma si myslí“, „moje máma byla tam a tam“ a podobně.
Ať partnerka řekne cokoliv, odpovědí vždy bude, co by řekla matka, takže jistým způsobem má partnerka pocit, že soupeří se svou tchyní o svého může.
Takový muž je emočně závislý, buď stále vede matka, nebo se upne na svou partnerku.
Je asi těžké žít s takovýmto člověkem, je zřejmě těžké ho „převychovat“, aby si byli oporou se svou partnerkou a matka do jejich života nevstupovala různými radami atd.

Kam čert nemůže, tam nastrčí tchyni ….

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek