wendyX

Co si představit pod pojmem „Interdisciplinární vědní obory“ ?

A jaké sem na př. patří?

Nejlepší odpověď
annas

Interdisciplinární oblasti – vědní obory, kde dochází ke střetu dvou či více vědních disciplín. Poznatků jednoho vědního oboru se využívá v jiných oblastech. Nebo v jednom vědním oboru se využívá poznatků z jiných oborů.

Např. kriminalistická biologie využívá znalost oboru biologie – anatomie člověka, zvířat, soudního lékařství, atd.

Obecná lingvistika – teorie komunikace – (oecná orientace na jazyk, nikoliv na jednotlivé jazyky – využítí v jiných filologických oborech (např. anglistika, klasická latina atd.) – biosémiotika – psycholingvistika – teorie propagandy a reklamy atd.

Tyto obory se objevují i na střední škole, vložila jsem vám odkaz.

39 – Speciální a interdisciplinární obory
http://www.stred­niskoly.cz/sez­nam-oboru-podle-skupin.html#39

Další odpovědi
Dochy

hmmm kupodivu interdisciplinární obory… 😉
Standardně se někdo zabývá elektronikou a řízením. Někdo jiný je lékař. Pokud dají své znalosti a schopnosti dohromady, může z toho být prospěch, např.:
Robotická protetika (lékař, inženýr-elektronik, inženýr-mechanik)