quentos

Co si představit pod „oteplením vzájemných vztahů“? :{D>

Napadá mě utužení, sblížení… ale oteplení? :{D> heh, vyvolává to nežádoucí asociace, obzvlášť v kontextu s politikou.
To zas nejspíš někdo na Novnikách nešikovně přeložil „warming“, kdy v originále měli na mysli snahu po tom, aby vztahy byly více vřelé /tedy warm, ale nikoli „teplé“ :{)>/
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/245452-podle-ahmadinezada-nemohly-dve-veze-spadnout-jen-po-narazech-letadel.html
Doplňuji:
zvyklý na to jsem, ale tohle snad muselo praštit do očí každého – no, evidentně autory samotné asi ne, když to dokážou pustit do světa :{))>

Nejlepší odpověď
anonym

Příliš to pitváš, neb jsi postižen profesionální deformitou.
Běžná populace je už z médií navyklá na různé nepřesné překlady, výklady až zpotvořeniny a v duchu si to sesumírují selským rozumem do normálu. Naopak to docela konvenuje s českým opakem, když vztahy zamrzají, čili při zlepšení se mohou oteplovat, dokonce novináři používají i pojem obleva a taky to nějak publikum stráví.

Další odpovědi
ReHu

Mě bouchá do očí hodně věcí. I pravopisné hrubky v reklamě.
Už to nějak neřeším 🙂.
Vždyť jsme v Čechách .-).