Gestas

Co si pomyslíte o člověku, který má na FB v kolonce Vzdělání uvedenou „Vysokou školu života“?

Některým lidem to přijde jako chlubení se nevzdělaností. Jaký je váš názor?

Nejlepší odpověď
annas

Zapomněl napsat, který obor ve této škole vystudoval.

Možná jde o legraci., nebo má dotyčný mnoho životních zkušeností, dovede uplatnit ve svém životě to, co se naučil nejen ve škole, ale co stále získává ze svého okolí, médií atd.

Jiná možnost, poznáte podle jeho reakce, zda je např. moudrý, má hodně poznatků, správně se vyjadřuje atd., proto nechce ukázat, že nemá vysokou školu., vždyť vzdělání nedává patent na rozum.

Nedá se přesně vyjádřit, protože dotyčného neznám.

Další odpovědi
ivzez

Myslím si, že to považovali za vtipné.

Já jsem si v roce, kdy propukla aféra s plzeňskými právy
napsala, že mám online kurz obojího práva z Plzně…

(Podle mne se nikdo nechlubí tím, že nemá žádné vzdělání.)

quentos

Přesně to, co „někteří lidé“, si myslím taky.

Dochy

Nic určitýho. Může to být vtipálek (včetně těch s několika tituly z VŠ), mže to být blbec, může to být jen někdo kdo si myslí že do toho ksichtoknize nic není a účet si zakládal z jiného důvodu než aby neznámé lidi informoval o tom jak se mu dnes podařila stolice…

zjentek

Nejspíše je na FB toto vzdělání k dispozici. Těžko říct, proč tam tato škola existuje. Nejspíš jde o špatnou formulaci. Zřejmě má vyjadřovat těžkou školu života. Taková určitě existuje. Těžká škola života… připomíná mně ocelárny, kde nejčistší ocel prochází nejžhavější pecí........

Zkus zapojit trochu fantazie a neoháněj se jen nějakým cárem papíru!

Jinak nechtěj vědět, co si pomyslím o lidech, kteří systematicky sdílí FB apod. ;p

aliendrone

Úplně to samé, co o komkoliv, kdo používá FB a má vyplněnou tuto kolonku (jakkoliv). ;) :D :D

da ny

Nic.
Sám život je velkou školou…
Ty, kterým „to přijde jako chlubení se nevzdělaností“ soudit/hodnotit nechci.
Pravděpodobně to považují za vtipné. Mají toho hodně za sebou, mnohé životní zkušenosti… Nemusí jim být „náct“, ani „cet“. Jsou to třeba „vtipálci“, smysl pro homor jim nechybí, je to „módní hit“. recese… … :)
O samotném člověku to nic nevypovídá.

tony2412

Jde o školu, která se studuje celý život, a studium končí smrtí.....