Sandy

Co si o tom myslíte?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/207971-letni-prazdniny-chce-brusel-rozlozit-do-ctyr-mesicu.html Jestli jsem z článku dobře pochopila, měly by být 14 dní prázdniny, 14 dní škola atd. Mě se to moc nelíbí, letní prázdniny se mě ještě pořád týkají, v létě mám vždycky brigádu a myslím, že na 14 dní by mě nikdo nevzal… Líbí se Vám to jako rodičům školních dětí? A pro ty,, co už do školy nechodí – líbilo by se Vám, kdyby to zavedli za Vašich školních let? Já jen teď doufám, že si pánové z Bruselu dají na čas a že to případně české ministerstvo školství zamítne.

Nejlepší odpověď
vagra

Jak je vidět,pánové v Bruselu nemají asi nic důležitějšího k řešení.
Za ty prachy,musí vykazovat nějakou činnost.
Protože takové ty prkotiny/chudo­bu,nezaměstna­nost,trestnou činnost,atd./, už mají vyřešeny,tak teď je třeba řešit věc, ze všech nejdůležitější-prázdniny.
Oni si ty své,určitě nechají v nezměněné podobě.

Další odpovědi
verka

Nebojte se, to u nás neprojde. Znám učitele, kteří chodí na dva měsíce na pracák, aby škole ušetřili a jak by tam chodili po čtrnácti dnech? Víte, co je to běhání a papírování!To máte:žádost, smlouva,zápočtový list, potvrzení ze sociálky, zdravotní pojišťovna…

anonym

Vzkaz pro VERKU: To myslíte jako fakt? Učitelé jdou na ÚP na dva měsíce,pobírají podporu,stát za ně platí sociální a zdravotní a oni,ti učitelé jsou vysmáti.Oni ušetří škole,ale okrádají poctivé daňové poplatníky. Hamba jim!!!

Já bych takovým lidem dal na ty dva měsíce veřejně prospěšnou práci nebo brigádu v zemědělství,aby věděli jak se vydělávají poctivé peníze.

led

to čo píše Verka ja pravda. Aj ja som mala termínovanú zmluvu a alikvotnu časť dovolenky mi radšej preplatili. Škola týmto spôsobom šetrila zo svojho rozpočtu 6–7 týždňov platu takéhoto učiteľa. Tým spôsobom mohli zvýšiť stav učiteľov počas školského roku o jedného. V ročnom prepočte to vždy vychádzalo bez šetrenia a bez míňania mzdového fondu, pri zvýšenej kvalite učenia…
nebola som z toho vysmiata, ale aj to je spôsob obživy
podľa návrhu na japonských školách bolo 3 mesiace škola-prázdniny-3m škola-prázdniny-3mškola-prázdniny

straširybka

obojí má svoje plus a mínus