hanulka11

Co si o tom myslíte?

Dcera má byt po opravě , dělaly se nátěry dveří , futer , nové podlahy , výměna vypínačů … říká ,že když přijde domů dostává rány od futer někdy i od vypínače . Dnes se vše přeměřovalo a elektřina je prý v pořádku.....co vy na to …čím by to mohlo být nemáte podobnou zkušenost??????
Doplňuji:
podlaha je plovoučka

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je elektrika v pořádku tak nezbývá než statická elektřina. Částečně by se to mělo dát odstranit volbou jiného oblečení a domácí obuvi. Pokud možno vyvarovat se syntetickým materiálům

Další odpovědi
Mapel

Není to v pořádku. Otázka kdo to přeměřoval, zda uvedený řemeslník nebo RT. Otázka je co chápe pod pojmem rána. Zda jde o silovou nebo statickou elektřinu. Může jít např o přechod sítě TN-C na TN-S (nová síť), kde není řádně přizeměn bod rozdělení.

To Cukrar – Pokud by to byl kabel, muselo by to dělat furt…
Pokud vypnu fázi (schodím jistič), tak by naopak nemělo být nic na kostře. Pouze v případě špatně uzeměného bodu rozdělení. Potřebné změřit vlastní impedaci smyčky. Nech to na RT, zkušenej ti poradí zda máš právo na reklamaci.

geoorg

Možná statická elektřina vzniknuvší třením nohou při chůzi o novou podlahu.

pusinka50

Zrovna nedávno někdo vyprávěl, jak řemeslník dostával rány od nové zdi. Po přeměření zjistili, že ve zdi je šluslý kabel. Tak bych poradila ještě osahat zdi, třeba to při přeměření neudělali důkladně. Pochopila bych futra, je divné, že to dělá i vypínač. Ať si dcera zkusí nejdříve umýt ruce a namaže nějakým krémem a zkusí sáhnout na zárubně a vypínač, aby se zbavila případné statické elektřiny, jak tu píší ostatní.

tom004

Jenom bych rád věděl.Nejsou ty vypínače součástí zárubní,a jestli se nejedná o byt v panelovém domě.Z uvedených údajů se dost těžko i odhaduje.

cukrar

Hanulko, jak jednoduché,
ať dcera vypne proud a uvidí se, že to dělá statický elektrika. Pokud by to byl kabel, muselo by to dělat furt…
ať si koupí http://www.gme­.cz/antistatic­ke-chemicke-pripravky/sprej-antistaticky-pripravek-kontakt-chemie-antistatik-100-200-ml-p749-039/
a bude po problémech.
Od vypínače plastového? to snad ne…

Já to mám podobné, ráno při odemykání brány (je tma) se dotknu klíčkem zámku a přeskočí jiskra…

fablen

tento problém mám občas se svým autem – při prvním dotyku dveří

aramah

Tento problém bohužel máme také.

bombastic.1

Nenoste PES ale bavlnu,nekupujte u vietnamců a při praní dovejte prostředek proti antistatické elektřině.Plovoucí podlaha a silonky nebo umělé ponožky je jasná kombinace. Vzpomeňte si na tření ebonitové tyče liščím ohonem.

hanulka11

amarah a jak to řešíte? to přeci není normální