Mekel

Co si o něm myslet?

Kamarádka má kluka, studuje teď Ph.D. , minule se jí prý ptal, jestli si myslí, že bakalářka jde napsat za 14 dnů? Kamarádka odpověděla, že ne, nacož řekl, že ji prý jeho kamarád napsal za 14 dnů a pak dodal, Že NA ÁČKO JI TEDY URČITĚ NEOBHÁJÍ.

Odpovědi
da ny

Nesrozumitelná otázka.
Někdo, něco patrně popletl, nebo došlo k nedorozumění :D
Bakalářskou práci píše kdo? Ona, On?
Nechápu, proč by budoucí Ph.D. (doktorandský titul), nyní psal bakalářskou práci
Lze napsat bakalářskou práci i pro někoho (např. za peníze, za manželku/la)
a je orientován v oboru, tak to samozřejmě jde. /Za předpojladu, že nepotřebuje do b. práce zahrnout výsledky pokusů/výzkumu, kterého se účastnil. Tam je častější komunikace a připomínky ze strany vedoucího práce. To se za 14 dní nestíhá/
Když si kamarádka nevěří, může být úroveň práce slabší. Každý nemá
tu touhu a snahu, mát ačko. Někomu stačí, že obhájí :), i to je velký úspěch.
Otázka je pro mne nejasná ;). O něm si nemyslím nic.
Pokud píše bakalářskou práci ona, snaží se jí naznačit, že to, za 14 dní jde.
Záleží na úrovní, pokud si ona nevěří…. a nechala to na poslední chvíli,
patrně správně odhaduje, že za 1 to nebude ;)
Také jí může naznačovat, že je vlastně nezodpovědná a málo ambiciozní.

Mr. Marek

Je ambiciózní.

Justin1

Není jasné, jestli se otázka týká toho doktoranda, nebo jeho kamaráda. Doktorand už má zkušenost, pracuje na doktorátu (v této fázi už bych asi úplně neříkal, že studuje, už je to do jisté míry práce na vědeckém projektu) a ví, že zpracovat projekt narychlo se nevyplácí. Kamarád zřejmě tuto zkušenost ještě nemá. Zajímalo by mě, jak vypadá jeho komunikace s vedoucím bakalářské práce.

Gonfaloniér

Nemyslím si o něm nic. Já ho vůbec neznám. Ale jak kdo dokáže psát, je na tom jedinci. Na jeho schopnostech, znalostech a toho, co přesně píše. Různí spisovatelé se zavřeli na pár dnů a po té krátké době vyšli s obsáhlým tisícestránkovým románem (např. Dumas- Monte Cristo = cca za 10 až 14 dní, přes tisíc stran), povídky přes noc (i přes 30 stran), za den desítky až sto stran. Někdo naůpíše i jednu normostranu za minutu až dvě. A co když píše celý den – pouze s pár přestávkami?
Jako jasně, je rozdíl mezi epikou a odbornou prací, ale nemusí to být nutně problém. Proto píšu to, že záleží na schopnotech a znalsotech jedince.
Tím neříkám, že on to zvládne (neznám ho), ale 14 dnů se mi na těch pár stránek nezdá nějak málo. Podle mě to jde – a to i pro netrénovaného člověka (který moc nepíše).

Kelt

Tak především si ten dotyčný věří. Ale nevím, z čeho tu práci píše. Je rozdíl nějaká filozofická úvaha a pak je rozdíl nějaká odborná práce třeba z chemie. No a když umí psát všemi deseti a jedná se jenom o text, tak proč ne.

Dochy

Z těch 3 řádků? Nic.

Emefej

Já tomu nerozumím. On se ptá na bakalářku a aspiruje na titul Ph.D? K získání tohoto titulu musí mít za sebou obhajobu dizertačky! K čemu by mu byla bakalářka?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Justin1

Gonfaloniér: Román se píše jinak než odborná práce. Román si autor vymyslí, napíše ho a není nutné ho obhajovat před komisí. Odborná práce nespočívá jenom v psaní elaborátu, zahrnuje i výzkum nebo aspoň rešerši, to taky nějakou dobu zabere.

Gonfaloniér

Proto píšu, že to záleží i na znalostech. Pokud je má, může se mu to psát SKORO tak snadno jako román. ;) Jinak se samozřejmě musí počitát s časem navíc (hledání inforamcí, nějaký ten výzkum, bádání,..), ALE pokud umí psát, tak ty infromace, které vyhledal sepíše rychle a dobře. A to bádání mu taky nemusí zabrat ani tolik času.
Odborné je ale i nějajé vědecké/filosfické pojednání, úvahy, eseje (jako jasně.. ne úplně tyhle, ale něco na ten způsob). Stačí tam trocha odborných informací/slov, která on zná a píše se mu to snadně jako román. Někdo dokonce neumí napsat román, ale píše skvělé úvahy (a podobné)… a naopak. ;)
Jasně, že každá literatura, každý druh ale i žánr je jiný. A odborná literatura si toho vyžaduje trochu víc, ale nemusí to hned znamenat, že se mu to bude psát hůř. A 14 dnů se mi opravu nezdá málo. Člověk se dokáže zorientovat v celém jednom oboru během jednoho dne – když hledá (internet, knihy, učebnice), čte, učí se a to celý den. Myslím jen pořádně zorientovat, pochopit smysl, hlavní body atd. nemyslím že obsáhne celý obor. Nemluvě o tom, že už ty informace může sám znát (záleží, co konkrétního píše, jaké téma).
Beletri vs Odborná literatura. Rozdíl chápe každý (aspoň myslím). Ale jak dokáže psát, je na něm. Odborná nemusí být nezbytně těžší. A svou roli taky bude hrát i intelekt (hlavně logika, chápání) a paměť. V případě beletrie zase spíš kreativita. Ale obojí chce zručnost (vyjadrřovací… tzn. umět psát, vyjadřovat se).