Avatar uživatele
stana73

Co si myslíte,že přináší smůlu?

Černá kočka,šlápnutí na kanál,rozbití zrcadla?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Terryle před 4800 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

to všechno taky.

Mne by spíš zajímalo, co smŮlu nepřináší, protože smůly mám dost (kdyby jsem si v praze otevřel pohřební službu, tak tam nikdo neumře).
;)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Kladení otázky „co přináší smůlu“ na odpovědi.cz! :o)
Ne, myslím, že smůlu může přivolat cokoli, o čem si myslíte nebo se bojíte, že by ji přinést mohlo. Takže hlavně pověra. Buďto člověk znervózní a podvědomě dělá chyby, nebo prostě jeho negativní přemýšlení nějakou pohromu přivolá. A prásk, něco špatnýáho se pak fakt stane, vy se o tom někomu zmíníte na té pověře fakt něco je!) a pověra si vesele žije dál a sílí. Ale podobně je i teoreticky možný, že smůlu přinese i to, když někdo někoho prokleje…

Na kanály šlapu běžně, černá kočka mi běhala přes cestu furt (mám jednu doma) a zrcadlo jsem rozbila jako dítě. Sedm let smůly si nepamatuju, ale dodnes mám fobii z myti zrcadel a nikdy ho neumyju pořádně, mám hrůzu, že na mě znova spadne :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
AndreiRanger

Smůlu nosí bez pochyby naše vlastní podvědomí, když o sobě člověk vnitřně pochybuje, tak i obyčejné věci naprosto kazí.

Dalším nosičem smůly může být stresová situace a nesoustředěnost, potom se také věci nevyvíjejí tím dobrým směrem.

A pokud někdo považuje za smůlu, že netrefil čísla ve sportce, není to smůla jen pravděpodobnost. Protože stejně jako máte smůlu ve sportce můžete mít štěstí v kartách, ruletě atd. je to jen matematika.

Bez štěstí a smůly to sice nejde, ale prakticky obě tyto věci jsou pouhým souhrnem matematických úkonů, jež člověk provede, ale není schopen je vnímat;-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Smůlu přináší každopádně to, když děláme něco, čeho můžeme později litovat…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sznamko

vždy se ta smůla musí na něco svést.potom si myslíte že se vám ta smůla děje jenom kvůli někomu(něčemu)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
franku

Když se nám něco nedaří,tak se to snažíme na někoho hodit(manželku,dě­ti,souseda,ko­coura,mrtvého kostelníka atd.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek