poa.li

Co si myslíte, že je skutečnou motivací k procesu globalizace? Peníze, nebo moc? Díky..

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že na prvním místě jsou peníze, pomocí nichž se získává moc. Důkazem jsou velké nadnárodní firmy včetně cestovního ruchu, které vytlačují malé objekty a mají tak lepší přístup k trhům, tedy i k finančním prostředkům, tudiž mají nad malými provozovateli moc, které nemohou konkurovat velkým společnostem.

Další odpovědi
led

Moc plodí peníze.
Peníze plodí moc.
Toť vše a nic jinýho.

Mili @

Oboje, viz LED- jedno bez druhého nemůže fungovat.....