annas

Co si myslíte, postupoval muž při nákupu správně?

Žena pošle svého manžela (programátora) na nákup se slovy:
„Kup jeden chleba, a kdyby ještě měli rohlíky, tak jich vem deset.“

Programátor odešel do obchodu, a protože ještě rohlíky měli, koupil deset chlebů…

Nejlepší odpověď
1popelka1

Nevím,jak uvažují programátoři, ale protože k mému příteli mívávám stejnou prosbu, tak vím, co koupí on- chleba a pokud jsou v obchodě ještě rohlíky, tak koupí i je. Přesně tak, jak jsem to měla na mysli.
Takže podle mě, postupoval špatně, ale u programátorů se není čemu divit…
A nebo máme špatné myšlenkové pochody my dva, ale hlavně, že si rozumíme 🙂
Logicky, pokud trochu uvažuje, tak 10 chlebů je trochu moc a nekoupí jich tolik… pokud tedy nemáte velkou rodinu.

Další odpovědi
flodur

Postupoval správně tak jak mu to žena řekla.

vagra

Jistěže.Já taky nakupuju/a to nejsem programátor/ jen to,co mi žena řekne.
Je pravdou,že moje žena mi dává přesné a jednoznačné instrukce.
Jeho sice moc nepochválila,ale plnil jen její přání.

led

muž si predstavil, že je počitač a presne splnil zadané údaje. Podmienka „rohlíky mali“ bola splnená, takže logicky „desať“ patrilo ku chlebom.

anonym

Měl jsem kdysi takového souseda.Ve svém oboru

  • matematika – zřejmě kapacita,přednášel na Oxfordu,ale pro „normální“ život nepoužitelný.

Shlédl jsem malou etudu.
Obsazení: On a plná putna uhlí.
Dal si prázdnou na špalek,naplnil,chtěl ji zvednout.
Potvora ho převážila – nikoho! by v tu chvíli nenapadlo,že přednáší na Oxfordu.

quentos

ano, postupoval, z věty totiž není stoprocentně jasné, který z předmětů je zastupován zájmenem „jich“.

aramah

Ano rohlíky ještě měli,tudíž vzal deset chlebu.

mojitek

no,zena mu nemuze nic vytknout. A v tom je ta cestina nadherna…

oskar

Řekl si nebudu troškařit ať to stojí za to.

1popelka1

Annas, jak to tedy je? Quentos sice rozebral větu správně, není jednoznačná.
Ale stejně si pořád myslím, že logicky (když beru v potaz normální průměrnou rodinu) je naprostá blbost kupovat 10 chlebů. Co by si s nimi počali?… Ale možná je manželka chtěla nechat zmrazit do zásoby, pak by to bylo jasné 🙂