Avatar uživatele
Gollumek.88

Co si myslíte o „zrušení občanek“ ?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/214872-z-obcanek-zmizi-data-lide-si-je-pak-budou-muset-koupit.html

opravdu už neví jak z lidí tahat peníze tak vymyslí takovou věc. a co třeba cestování na občanku v rámci EU? například…
Doplňuji:
Michal Kolesa: a když budete řešit třeba pronájem bytu, budete chtít vidět totožnost toho, komu byt pronajímáte, a budoucí nájemce totožnost pronajímatele – to si myslíte, že budou mít k dispozici také čtečku prstů? nehledě na to, že v tom článku píšou cosi o tom, že se tímto ušetří. To co jste napsal považujete za levnou záležitost? daňoví poplatníci to vlastně zaplatí, zvýší nám zase daně, zpoplatní další služby, jen proto, že už neví kde by inkasovali, na čem by stahovali lidi o peníze.

přijde mi, že náš stát se od demokracie nějak odvrací a nástává jakási doba post-komunismu. Popravdě mě jednání našich státních zástupců a lidí, kteří takové ptákoviny vymýšlí přijde víc než sprosté. Když chce normální člověk poctivě pracovat a žít tak ho akorát okrádají o peníze v podobě zpoplatňování zobrazení osobních údajů atd.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, bobánek před 4932 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Terryle

Je to kravina. Když se oháněj bezpečností osobních údajů, tak ať udělají dvě možné verze občanky a každej si při vystavování vybere, kterou chce. Je mi šumák, že na ní mám adresu a rodný číslo, ale rozhodně nehodlám obíhat úřady a platit při každý druhý věci…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
atriplex

Velká Británie občanské průkazy nikdy neměla a přesto dokázali být světovou velmocí. Ve vlastním dokladu totožnosti problém není.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vlastina

A mohli bychom být také čipováni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bobánek

Zruší občanky,a můžem se vratit na stromy.Co nas ješte čaká.Cipování třeba lako mají psi!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Největší pokrok lidstvu přinesl objev elektřiny. Největší zlo lidstvu přinesl objev elektřiny.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Te­lekomunikace

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rybíz

Když čtu atriplexe a gollumka 88 , tak opravdu nevím k čemu se přiklonit. Je to těžké, oba mají v něčem pravdu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Jsem pro zrušení občanek, když všechna data jsou k dispozici v databázích. Na úřadě by stačilo se autorizovat biometrickým scanem. A policistovi na ulici by jste se autorizovali podobně (otiskli by jste prst na jeho speciálně upravené Tablet PC nebo PDA)

Doplněno: Ušetřilo by se na tom, že by se občanky nemuseli tisknout. Dneska má stejně policie v každém autě notebook a čtečka otisků prstů stojí kolem litru a půl. Některé notebooky už mají čtečku intergrovánu

Váš nájemce Vám není povinen ukazovat občanku a vy nemáte právo ji po něm požadovat a ještě můžete být za to trestně stíhána. Chápu, že opatrnost být musí, ale jen v zákonných mezích.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek