Rokio

Co si myslíte o zlých lidech, kteří si hrají na dobráky?

Spousta zlých lidí si uvědomuje, že nejsou hodní, ale existují i takoví lidé, kteří myslí, že jsou klaďasové a chovájí se hnusně a odporně.

Jaký máte názor na takové lidi? Znáte někoho z okolí, kdo se tak chová?

Nejlepší odpověď
Kelt

Nesuďte, abyste nebyli souzeni. To je citát z Evangelia. A ty jsi dobrý? Podle čeho to posuzuješ? Kdo je dobrý a kdo zlý? A jaký jsi podle těch lidí třeba ty. Pokud máš názor, že dobrý člověk musí splňovat tebou určené podmínky, tak máš omezený výběr. A stejné to bude s výběrem a zařazením zlých lidí. Nemá se člověk posuzovat dobrý, lepší, horší. Je to náš pohled a ten je zkreslený a není objektivní.

Další odpovědi
anonym

Přetvářka … Stačilo to říct jedním slovem . Každopádně zlo a dobro posuzuješ moc subjektivně a vzahuješ ta měřítka moc na sebe (jak se zrovna k Tobě člověk chová) ale to skutečně nemá s objektivním dobrem a zlem nic moc společného. Hitler byl na své přátele taky jako milius a nic moc to o jeho pravé povaze s širším dopadem nevypovídá.

Jack 12323

Myslím, že tyto lidé jsou vnitřně se sebou nespokojeni a jsou nevyhraneni

ivzez

Jakým právem posuzuješ něčí chování jako hnusné a odporné?

Co když jim jenom nerozumíš?
Že něčemu nebo někomu nerozumíš, tu předvádíš den co den.

zjentek

tak si to představ na příkladu: Přijde za tebou hodný, cizí člověk a začne tě hladit po zadku. Ty, taky hodný, pokud budeš roztomilý jako tady, tak budeš držet. Anebo mu tu jeho nenechavou pracku můžeš rovnou urazit u samotný jeho prdele. Tak už víš, kdo je hodný a kdo zlý?

aliendrone

Coby, myslím si, že jsem prostě aliendrone. Jen u toho „hnusně a odporně“ bych to přeformuloval do superlativu, aby to vypadalo lépe. ;) :D :D

Pepa25

„Ze všech zlých lidí jsou nejhorší zbožní zlí lidé“ autor citátu: C.S. Lewis

Mc Merkurion

… no, a co si myslíš vo sobě ty, kam se řadíš ???