autacek

Co si myslíte o zcela nelidském přístupu EU nenechat z minuty na minutu dosednout letadla typu Boeing 737 Max8?

Něco takového mi prostě hlava nebere, to je zcela zbytečné zahrávání si s lidskými životy, obzvlášť pokud je situace kolem tohoto typu letadel tak vážná. Rozum by přeci velel, že těm vzlétlým měli umožnit neprodleně hned co nejsnáze a nejbezpečněji přistát a ne je nechat korzovat po světě, až se nad nimi nějaká zem smiluje, nebo jim snad dojde palivo. Dovedete si mimo jiné představit, jak mohli být ti lidé vystresováni?

https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/dopra­va/ceska-z-boeingu-737-max-rikali-jsme-si-ze-nas-preci-musi-nec/r~245075e­e45ab11e998d70cc47ab5f12­2/

https://www.flig­htradar24.com/da­ta/aircraft/ok-swa#1fc76ab3

Nejlepší odpověď
ivzez

Nelidský nebyl přístup EU, ale toho, kdo rozhodl
o vzletu letadla, o kterém věděl, že bude mít problémy.

Rozum by přece velel, že místo letadla
typu Boeing 737 Max8 je nutné použít jiný typ.

Vzhledem k tomu, že už před odletem bylo známo,
že letadlo nebude smět nad Německo, se dalo očekávat,
že situace bude stejná v celé EU.

To letadlo nemělo vůbec vzlétnout.

Další odpovědi
mosoj

Tak jak píše ivzez!! Zákaz přistávání tohoto typu letadel platil až od 20:00 a byl znám předem!! V tuto chvíli již platí na celém světě!!!! Neznám takovýto případ v historii!! Takže se nejedná o banalitu!! a nelidskost. Více o tom špekulovat nemá cenu, protože stejně nikdo víc neví!!
Jinak přeji pánu velkohubému USA ať si také zažije nějaké sankce!!

Alesh

Měli vydat nařízení, které by začalo platit od toho a toho času, alespoň samozřejmě s nějakou rozumnou lhůtou a hlavně nechat doletět na místo určení stroje, které jsou již ve vzduchu. Přistát musí tak jako tak, riziko se nijak zásadně nezmění, pokud ho nechám přistávat jinde. Naopak z toho plyna další start a přistání s jiným letadlem, což jsou samo o sobě nejrizikovější části letu. Nepochopil jsem tu hysterii skoro z minuty na minutu.

Edison

Mnohem nelidštější by bylo nenechat ta ledatla sednout. Někde mezi je to, kdyby při této znalosti problémů s tímto typem letadla nechali společnsosti ať s potenciálně nebezpečnými stroji klidně riskují dál… I když… bylo by to dobré pro nenápadné snižování zatížení planety lidstvem. A mimochodem… EU v tom zdaleka není jediná instituce, která k tomuto kroku přistoupila.

led

autacek,
Zaujímavé, že rovnakú chybu ako ja v mnou zrušenom príspevku, voči ktorému ste sa právom ohradili
„Neľudský prístup by bol, ak by pri podozrení z poruchy nechali lietadlá lietať. Pokiaľ sa nezistí skutočná príčina pádu, ide o podozrenie technickej závady, lietadlá tohto typu sú lietajúca hrozba.
Je lepšie pár hodín, deň počkať, než padnúť z výšky a v hrôze zomrieť.“ urobil hneď na to, temer v rovnakom čase, aj Edison
„Mnohem nelidštější by bylo nenechat ta ledatla sednout. Někde mezi je to, kdyby při této znalosti problémů s tímto typem letadla nechali společnsosti ať s potenciálně nebezpečnými stroji klidně riskují dál… I když… bylo by to dobré pro nenápadné snižování zatížení planety lidstvem. A mimochodem… EU v tom zdaleka není jediná instituce, která k tomuto kroku přistoupila.“ ale tu ste sa už neohradili svojim „drsným spôsobom“.

led

autacek, prepáčte čítala som „…o zcela nelidském přístupu EU nenechat z minuty na minutu dosednout…“
Jednoducho žiadne Europske letisko, riadenie letov, nechcelo mať hrozbu nad svojim územím. Ale jetvuje možnosť, kedy príkazy Kapitána lietadla m,usia splniť, to je „vyhlásenie stavu núdze“ vtedy sa odklonia všetky ostatné lety a toto postihnuté lietadlo má prednosť. (prípad nad Viedňou, keď cestujúca dostala srdcový kolaps a náhodná cestujúca ošetrovateľka na palube dala kapitánovi príkaz „okamžite pacientu dostať na zem!“ Behom 3 minút Boeing 8×x pristál ako stíhač.)

autacek

@led četla jste vůbec tu otázku a odkaz na můj příspěvek? Neměli je rovnou sestřelit, když je neměli nechat létat, aby nebyla hrozbou? A obyvatelé Afriky jsou snad dle vás nějací lidé druhé kategorie, že si zaslouží tato rizika podstoupit? Ještě že těm evropským chudákům umožnili dosednout i přes to ohromné nebezpečí a nenechali je přistát, s vaší logikou, volným pádem. Obhajovat neobhajitelné, neuvěřitelné.

led

Prepáčte, je večer už zle vidím…
to je výhovorka že?:-)

autacek

Jo 😉

led

chybnú odpoveď som nahlásením zrušila.