Avatar uživatele
Spiritus

Co si myslíte o západních čechách a celkově o Karlovarském kra­ji?

…o západních čechách a celkově o Karlovarském kraji?
Doplňuji:
to bubca-a ty si odkud?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym, martina1, rynek878 před 5090 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

O západních Čechách a Karlovarském kraji?
Když tuto větu slyším,tak se mi automaticky vybaví hlavně lázně.

Zveme Vás do kraje léčivých pramenů, bohaté historie, úchvatné přírody a pohostinných lidí. Naleznete zde neopakovatelnou atmosféru lázeňských měst, mnoho pozoruhodných historických památek a řadu přírodních zajímavostí, které jinde v Čechách nenajdete. Některé pojmy se staly skutečnými symboly kraje. Posuďte sami: Vřídlo v Karlových Varech, minerální vody Mattoni, Magnesia, Excelsior či Richardka, třináctý pramen Becherovka, lázeňské oplatky, sklo Moser, karlovarský porcelán, hrad Loket, klášter Teplá, jáchymovský tolar. Zpívající fontána v Mariánských Lázních, Špalíček v Chebu, zámek Kynžvart nebo socha Františka ve stejnojmenných lázních. Opravdu si máte z čeho vybírat.
více viz link.

Zdroj: http://www.cot­.cz/data/cesky/01_07/7_r­eg_1.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Celkem nic mimořádného,až na samotné K.V.
Tam bude co nevidět úřední jazyk ruština,co?
Ty dvojjazyčné nápisy na obchodech,to je dost těžce snesitelné.Pro mě.
Kdysi jsem viděl dokument,točený na nádraží,odjížděli poslední ruští okupanti z naší země. Byl u toho také Kocáb,a právě jemu řekl jeden ruský oficír:„My se vrátíme“.
Do té doby jsem nikdy neviděl tak nenávistný výraz v očích.Brrr. A ten Ivan měl pravdu.
A co ty ruské,černé stavby? Ty prachy,ty nešťastné prachy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Do Karlových Varů jezdím občas služebně.Karlovy Vary jsou takový Kaliningrad v západních čechách.Vůbec se mi tam nelíbí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Karlovy Vary jsou pěkné město,do Karlových Varu jsem jezdila jako malá ke své tetě a strýcovi.Zažila jsem tam hodně legrace se svou sestřenkou.Od té doby co se mi pak sestřenka odstěhovala do Anglie tak už jsem v Karlových Varech pak nebyla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Nikdy jsem tam nebyla.Nejdál v České Lípě,ale to jsou stále čechy severní.Ráda bych poznala Karlovy Vary a Mariánské lázně.O Krušných horách jsme se vždy učili,že jsou zničené,ale určitě i tam musí být hezky.Máme malé děti,takže budem cestovat,aby Českou republiku poznali a doufám,že se tam podíváme.Do důchodu mám ještě daleko,tak určitě:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Že je to určitě velice hezké zákoutí. Osobně jsem tam ještě nebyla, ale ráda bych se do Karlových Varů a Mariánských lázní podívala. Na internetu jsem viděla fotky a už od pohledu to láká. 🙂 Jenže ono to je velice daleko, jelikož já bydlím na opačné straně ČR. Uvidíme v budoucnu. Každopádně bych byla moc ráda, kdybych tam zavítala 🙂 Snad se podaří..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sandy

Myslím, že je to velmi pěkný kraj. Ze všech měst mám nejradši asi Františkovy lázně. Karlovy Vary jsou také krásné, ale chybí jim ten klid a malebnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Frantiskovi lazne,Karlovy Vary,Marianske lazne,Klatovy a Plzen jsou to pekne mesta,ktere dobre znam.Tech Varu mi je lito a je mi divne,ze se ti rusove drzi v zapadni zone-Kocab se jich zbavil,vetsine lidi jejich okupace vadila,no dnes je za prachy vitaji a i v Praze,to by asi KAREL IV dnes brecel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roxy52

Já si myslím,že celé Karlovarsko je už spíš CCCP.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vikičistič

Jedna samá nádhera a něco úplně mimořádného jsou Mariánky ,tak ty já miluji!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Praha.

před 5090 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek