Spiritus

Co si myslíte o západních čechách a celkově o Karlovarském kra­ji?

…o západních čechách a celkově o Karlovarském kraji?
Doplňuji:
to bubca-a ty si odkud?

Nejlepší odpověď
rynek878

O západních Čechách a Karlovarském kraji?
Když tuto větu slyším,tak se mi automaticky vybaví hlavně lázně.

Zveme Vás do kraje léčivých pramenů, bohaté historie, úchvatné přírody a pohostinných lidí. Naleznete zde neopakovatelnou atmosféru lázeňských měst, mnoho pozoruhodných historických památek a řadu přírodních zajímavostí, které jinde v Čechách nenajdete. Některé pojmy se staly skutečnými symboly kraje. Posuďte sami: Vřídlo v Karlových Varech, minerální vody Mattoni, Magnesia, Excelsior či Richardka, třináctý pramen Becherovka, lázeňské oplatky, sklo Moser, karlovarský porcelán, hrad Loket, klášter Teplá, jáchymovský tolar. Zpívající fontána v Mariánských Lázních, Špalíček v Chebu, zámek Kynžvart nebo socha Františka ve stejnojmenných lázních. Opravdu si máte z čeho vybírat.
více viz link.

Zdroj: http://www.cot­.cz/data/cesky/01_07/7_r­eg_1.htm

Další odpovědi
anonym

Celkem nic mimořádného,až na samotné K.V.
Tam bude co nevidět úřední jazyk ruština,co?
Ty dvojjazyčné nápisy na obchodech,to je dost těžce snesitelné.Pro mě.
Kdysi jsem viděl dokument,točený na nádraží,odjížděli poslední ruští okupanti z naší země. Byl u toho také Kocáb,a právě jemu řekl jeden ruský oficír:„My se vrátíme“.
Do té doby jsem nikdy neviděl tak nenávistný výraz v očích.Brrr. A ten Ivan měl pravdu.
A co ty ruské,černé stavby? Ty prachy,ty nešťastné prachy.

ten který je

Do Karlových Varů jezdím občas služebně.Karlovy Vary jsou takový Kaliningrad v západních čechách.Vůbec se mi tam nelíbí.

panenka

Karlovy Vary jsou pěkné město,do Karlových Varu jsem jezdila jako malá ke své tetě a strýcovi.Zažila jsem tam hodně legrace se svou sestřenkou.Od té doby co se mi pak sestřenka odstěhovala do Anglie tak už jsem v Karlových Varech pak nebyla.

martina1

Nikdy jsem tam nebyla.Nejdál v České Lípě,ale to jsou stále čechy severní.Ráda bych poznala Karlovy Vary a Mariánské lázně.O Krušných horách jsme se vždy učili,že jsou zničené,ale určitě i tam musí být hezky.Máme malé děti,takže budem cestovat,aby Českou republiku poznali a doufám,že se tam podíváme.Do důchodu mám ještě daleko,tak určitě:-)

Jahoda

Že je to určitě velice hezké zákoutí. Osobně jsem tam ještě nebyla, ale ráda bych se do Karlových Varů a Mariánských lázní podívala. Na internetu jsem viděla fotky a už od pohledu to láká. 🙂 Jenže ono to je velice daleko, jelikož já bydlím na opačné straně ČR. Uvidíme v budoucnu. Každopádně bych byla moc ráda, kdybych tam zavítala 🙂 Snad se podaří..

Sandy

Myslím, že je to velmi pěkný kraj. Ze všech měst mám nejradši asi Františkovy lázně. Karlovy Vary jsou také krásné, ale chybí jim ten klid a malebnost.

anonym

Frantiskovi lazne,Karlovy Vary,Marianske lazne,Klatovy a Plzen jsou to pekne mesta,ktere dobre znam.Tech Varu mi je lito a je mi divne,ze se ti rusove drzi v zapadni zone-Kocab se jich zbavil,vetsine lidi jejich okupace vadila,no dnes je za prachy vitaji a i v Praze,to by asi KAREL IV dnes brecel.

roxy52

Já si myslím,že celé Karlovarsko je už spíš CCCP.

Vikičistič

Jedna samá nádhera a něco úplně mimořádného jsou Mariánky ,tak ty já miluji!!

anonym

Praha.