Monty10

Co si myslíte o WPC materiálu (Dřevoplast)?

Uvažujeme o stavbě zahradní terasy, původně ze dřeva, ale teď jsem narazil na WPC terasová prkna a podle informací to vypadá na dobrou alternativu, pro mě hlavně z důvodu uváděné delší životnosti a snadné údržby. Co vy na to, vyplatí se, máte osobní zkušenost…? Předem všem děkuji za jakoukoliv odpověď a radu.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
gecco

Ano

„WPC“ – pokud jde o mechanickou odolnost, má cca stejné požadavky, jako dřevo (taky může prasknout), případně duté profily mohou při zatečení vody prasknout mrazem (pokud nejsou dobře vyspádovány).
Jinak jde o materiál, který nepotřebuje údržbu.
Na druhou stranu – dřevo je dřevo, tohle je umělá hmota.
😉

Zama

Ano

brazdarom19

Osobní zkušenost teda bohužel nemám, ale do budoucna bych dřevoplast na naši terasu také chtěl. Myslím si, že právě na terasu je to ideální materiál. Do úprav terasy bych se rád pustil hned na jaře. Přemýšlel jsem i o nějakém stínění. V tomto se mi třeba dost líbí markýzy proti dešti od https://www.t-shade.cz/markyzy/

Davson12

Wpc je v pohodě, pokud nepřeferujete prostě dřevo. WPC jak je vidět http://www.ve­tas.cz/clanky/te­rasy-wpc-prkna je z nějakých 30 – 40 % dřevo a zbytek je neškodný polymer. Má to trosku jiný vzhled něž klasické dřevo. Ale někdo to má rád. Sice jak píšete dřevo je dřevo, ale taky je potřebo umět vhodně zvolit dřevo na terasu nebo k bazénu. Každá dřevina má své plusy a mínusy, což u WPC není zase až tak potřeba řešit.