Rokio

Co si myslíte o usilování o kolonizaci Marsu?

Myslíte si, že je to vhodný nápad, je to nerealistické, bude to možné nejdříve za několik století či je to naprosto nemožné? Nebo máte jiný názor?

Nejlepší odpověď
Kepler

Naprosto nemožné to určitě není. Je tady ale otázka, jaký by to mělo smysl. Zatím jsme se nenaučili (resp. nemáme vůli) osídlovat ani méně příznivé oblasti vlastní planety, včetně oceánů. I když jsou 100× příznivější, než na Marsu. Dřív, než se vypravíme dál, měli bychom se naučit pečovat o svou matku, než hledat cizí prostředí a později jej taky zničit.

Další odpovědi
Nuk nuk

Vím, že existují nějaké teorie i pár snad seriózních studií, které k tomu směřují. Nejsem ale odborník v této oblasti, a tak těžko posoudím, jak moc se to blíží. Přesto se domnívám, že to zase tak rychle nebude, ono to není jen o tom, přiletět na Mars a bydlet tam, že.

Každopádně, i kdyby k tomu někdy došlo, lidstvu to nic nového nepřinese. Snad jen to, že své žabomyší války rozšíříme na další planetu.

suaeda

Věřím, že časem za pár desetiletí ale spíše za pár století bude mít lidstvo k dispozici technologie jak to zvládnout. Nyní se rychle musíme učit slušnému ekologickému chování na naší matičce Zemi. O tom se zatím jen hodně mluví, ale ve jménu moci nad světem a peněz to nepůjde. Stačí si jen všimnout, kolik vydržely určité výrobky dříve a kolik nyní (za vše jmenuji jen automatické pračky). Po krátké době zpravidla krátce po záruce se výrobky pomocí „kurvítek“ porouchají a my jsme nuceni koupit nový výrobek. A starý vyhodíme do sběrného dvora, kde většinou končí na skládkách. Jediný kladný přínos je co největší obrat zboží a zisk. A planeta se nám pěkně zasviňuje. U nás ten nepořádek není tolik vidět jako v rozvojových zemích. Takže pokud lidstvo s tím nepřestane tak bude možná časem donuceno svojí mateřskou zaneřáděnou planetu opustit a cílem bude možná Mars.

Drap

Doposud a a ni v blízké budoucnosti ho nikdo kolonizovat nebude. Neměj obavy.