manon

Co si myslíte o tvrzení, že žádný papír nelze přeložit víc než sedmkrát?

Doplňuji:
česílko: Taky jsem si zabořila a složila jsem ubrousek 8krát. Ráda bych byla provedla pokus s hedvábným papírem, ale zrovna žádnej poruce nemám :)

Takže podle mne je to taky mýtus, resp. výrok, kterému chybí správná specifikace o rozměrech toho papíru.

Nejlepší odpověď
anonym

bořičům mýtů se to podařilo překročit, ale už nevím kolikrát.
Doplňuji:
mythbusters a ten papír http://www.you­tube.com/watch?v=kRA­EBbotuIE

Další odpovědi
baghira

27=128, takže po sedmém složení máš před sebou docela slušnou bichli.

anonym

Zkusil jsem přeložit arch papíru A4 a šlo to jen šestkrát,takže na tom něco bude. Bolak,ten vynález jako je hajzlpapír, před použitím překládáš více jak sedmkrát?Bacha na prsty!

bolak

Myslím že člověk který tohle tvrdí nebude zrovna dvakrát voňavej, když nikdy neměl v ruce takovej zásadní vynález jako je hajzlpapír.

SickBreed

Myslím si, že je to naprostá blbost…při vyvinutí dostatečné síly to půjde v závislosti na pevnosti papíru mnohem víckrát. To že člověk nemá v prstech žádnou sílu a jeho ohyby jsou zcela nepřesné vůbec nic neznamená.
Doplňuji:
Jinak plát novin – 8×

Děda Louda

Platí obecně známé: Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.

bolak

barbakan: nepřekládám ho pokaždý když jdu pokládat kabel joudo, jen sem chtěl naznačit že hajzlpapír je dost tenkej, nehledě na to že když ho úplně celej rozvineš, tak se prodávaj role který maj třeba i 150m a to už určitě na dýlku 7× přeložíš…

manon: fakt? :) co dělat jo? a to sem původně chtěl napsat jen to, že „člověk kterej tohle tvrdí bude cejtit po extrementech“ … to bys už asi nepobrala vůbec :)

manon

Ještěže jsi to dostatečně rozvedl, že jsem alespoň odhadla, jak to myslíš :)

manon

Tak jsem se právě dozvěděla, že už se tady něco podobného řešilo, tak přikládám: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zkouseli-jste-nekdy-kolikrat-lze-prelozit-papir-formatu-a4

manon

Už s odpovědí bolaka jsem měla co dělat (nakonec jsem se přiklonila k tomu, že toaletní papír připomněl jako něco, co by šlo složit víckrát), ovšem Děda Louda ho ještě trumfnul, tomu už nerozumím vůbec :)

manon

bolak: Nemyslí se, že papír přeložíš maximálně sedmkrát za život :)