Avatar uživatele
manon

Co si myslíte o tvrzení, že žádný papír nelze přeložit víc než sedmkrát?

Doplňuji:
česílko: Taky jsem si zabořila a složila jsem ubrousek 8krát. Ráda bych byla provedla pokus s hedvábným papírem, ale zrovna žádnej poruce nemám :)

Takže podle mne je to taky mýtus, resp. výrok, kterému chybí správná specifikace o rozměrech toho papíru.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: manon

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Andělé, johana 56, barnajka, Poklička před 4238 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

bořičům mýtů se to podařilo překročit, ale už nevím kolikrát.
Doplňuji:
mythbusters a ten papír http://www.you­tube.com/watch?v=kRA­EBbotuIE

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?manon Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

27=128, takže po sedmém složení máš před sebou docela slušnou bichli.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Zkusil jsem přeložit arch papíru A4 a šlo to jen šestkrát,takže na tom něco bude. Bolak,ten vynález jako je hajzlpapír, před použitím překládáš více jak sedmkrát?Bacha na prsty!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Myslím že člověk který tohle tvrdí nebude zrovna dvakrát voňavej, když nikdy neměl v ruce takovej zásadní vynález jako je hajzlpapír.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SickBreed

Myslím si, že je to naprostá blbost…při vyvinutí dostatečné síly to půjde v závislosti na pevnosti papíru mnohem víckrát. To že člověk nemá v prstech žádnou sílu a jeho ohyby jsou zcela nepřesné vůbec nic neznamená.
Doplňuji:
Jinak plát novin – 8×

Upravil/a: SickBreed

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Platí obecně známé: Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

barbakan: nepřekládám ho pokaždý když jdu pokládat kabel joudo, jen sem chtěl naznačit že hajzlpapír je dost tenkej, nehledě na to že když ho úplně celej rozvineš, tak se prodávaj role který maj třeba i 150m a to už určitě na dýlku 7× přeložíš…

manon: fakt? :) co dělat jo? a to sem původně chtěl napsat jen to, že „člověk kterej tohle tvrdí bude cejtit po extrementech“ … to bys už asi nepobrala vůbec :)

před 4238 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Ještěže jsi to dostatečně rozvedl, že jsem alespoň odhadla, jak to myslíš :)

před 4237 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Tak jsem se právě dozvěděla, že už se tady něco podobného řešilo, tak přikládám: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zkouseli-jste-nekdy-kolikrat-lze-prelozit-papir-formatu-a4

před 4238 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Už s odpovědí bolaka jsem měla co dělat (nakonec jsem se přiklonila k tomu, že toaletní papír připomněl jako něco, co by šlo složit víckrát), ovšem Děda Louda ho ještě trumfnul, tomu už nerozumím vůbec :)

před 4238 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

bolak: Nemyslí se, že papír přeložíš maximálně sedmkrát za život :)

před 4238 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek