Rokio

Co si myslíte o tomto skutku? Byl to špatný skutek?

Když jsem byl asi desetiletý kluk, tak mamka pro mě udělala jednu věc, která mi hodně pomohla, a tak jsem v době, kdy mamka nebyla doma, vzal ze svojí pokladničky stokorunu a vložil jsem ji mamce do kapsy její bundy, který byla na věšáku.

Mamka se to potom dozvěděla a reagovala na to kladně, ale nakonec mi stovku vrátila, i když jsem jí tu stovku chtěl dát, abych si nedělal škodu.

Myslíte si, že obecně dát někomu do oblečení peníze, které zrovna nenosí, je špatná věc, či to nevadí.

poznámka: Teď to samozřejmě nedělám. Mamce posílám peníze na účet.

Nejlepší odpověď
Arne1

Musíš mít jistotu, že to oblečení nepůjde do pračky, peníze se nerady koupou.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… když jsem byl malej, posral jsem mamince čerstvě vypranou plínu, ona z toho sice měla radost, ale co myslíš, s odstupem času, nebylo to mrhání její prací, neměl bych se omluvit? … takto na mne tvoje otázky působí …

ivzez

Myslím si, že je špatný skutek (v tomto případě dokonce několikrát
denně opakovaný) neustále sledovat své skutky, vracet se k nim a neustále
se domáhat ujištění. že (ne)šlo o dobrý či špatný skutek.

Co kdybys na nás bral trochu ohled?

Dochy

Chápu to u desetiletého kluka.
Ale jinak by se prachy měli předávat tak aby o tom oba věděli a oba s tím souhlasili. Právě třeba i kvůli možnosti vyprání.

zjentek

Nebyl špatný ani dobrý, byl zbytečný.