dust8

Co si myslíte o tom, že občanku a řidičák již brzy nahrajeme do mobilu podobně jako platební kartu?

Prý se na tom již pracuje viz zdroj zde:
https://www.zi­ve.cz/clanky/ob­canku-a-ridicak-nahrajeme-do-mobilu-podobne-jako-platebni-kartu-na-technologii-uz-se-pracuje/sc-3-a-201511/default.aspx

Nevidíte v tom nějaká bezpečnostní rizika?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud vše bude řádně zabezpečeno, žádná rizika nevidím. Čím míň kartiček ve šrajtofli, tím líp. Už mám překartičkováno. Jinak je to výhoda jenom pro majitele drahých chytrých telefonů.

Další odpovědi
Ametyst

Že bude paráda mobil ztratit.

briketka10

Nikdo mě k tomu přeci nebude nutit.
Platební kartu v mobilu taky nemám a žiju.

Mc Merkurion

… pokrok nezastavíš … doufám, že se to bude týkat i techničáku a kartičky pojištěnce, vše ostatní již v mobilu mám …

anonym

dvě věci:

  1. navíc tím nezískáme téměř nic, je to fuk zda u sebe máte kartičku nebo jen mobil
  2. státní správě se to velmi prodraží protože je s tím spojen vývoj informačního systému a jak známo státní zakázky v oblasti IT bývají velmi velmi velmi velmi předražené 🙂 a i triviální databázová evidence tam může stát stovky milionů.