xiperio

Co si myslíte o tom, že ČSSD ještě nezaplatila dluh za vysouzený Obecní dům?

Pořád nám vštěpují, jak máme respektovat naše nezávislé soudy, ale sami se brání splacení dluhu. Bez Obecního domu by byli nahraní.

Nejlepší odpověď
Hlada

Přestože v jiných případech nejsem žádným zastáncem sociální rovnosti, tak v případě advokátů a soudů jsem toho názoru, že jejich odměny nejsou úměrné jejich odbornosti a riziku. Vůbec nechápu, že odměna se odvozuje od ceny souzené věci. V jiných oborech toto pravidlo neexistuje. Mělo by být zrušené i tady.

Další odpovědi
Herjulfson

Myslím, že ve společnosti kde "f"šeci krádnů je to naprosto v pořádku.

Nassin

Nepronesl kdysi JIŘÍ PAROUBEK, že dluhy se neplatí?

autacek

Ano, ČSSD si něco objednala, s cenou souhlasila a teď se nemá x let k zaplacení. Můžeme si myslet, že byla odměna stanovena vysoká, můžeme si též myslet že k tomu domu přišli bůh ví jak (umění advokáta prokázat kontinuitu), ale dohody by se plnit měly, stejně by se platit měly platit i dluhy. Očividně vymahatelnost práva je v tomto státě (když jde o mocipány) nulová.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

@Hlada Odbornost a riziko dokážeš posoudit? Co když by nějak pochybil a ten majetek jim nevyhrál? Tu škodu co by případně způsobil by zamázl z čeho? A odborník asi byl (byť spíš myslím že hrály roli kontakty), když jim tu budovu vyhrál – jen na základě hlášení se k odkazu resp. lépe řečeno myšlenkám strany, která zde již dávno nebyla.

xiperio

A úsměvné je, že ČSSD PODALA DOVOLÁNÍ. A dovolání nezastavuje exekuci. No a v jejím případě soud výkon exekuce pozastavil.

xiperio

No jak se to vezme. Odvozuje i neodvozuje. Advokáti jsou fyzické osoby a palmáre si mohou účtovat dle dohody s klientem.

Dochy

Hlada: Myslím, že odměna byla sjednána smluvně. je jak možnost domluvit se na platbě za úkon, za hodinu, či procentem z úspěchu. V tomto případě se ČSSD dohodla jak se dohodla. Podle mně je to handrkování šílená ostuda.