Tomas006

Co si myslíte o této otázce o higgsovém poli uvedené v popise?

Vědci prý nedávno zjistili že higgsovo pole bylo celou dobu ve falešném vakuu a ted někde ve vesmíru spadlo do nejnižšího energetického stavu. Prý to vyvolalo bubliny ve které je toto „rozbité“ higgsovo pole. Tato bublina se prý rozšiřuje a až by se dostala do doztatečných rozměrů tak protože kvantová fyzika by to vyvolalo zhroucení celého vesmíru. Co si o tom myslíte?

Odpovědi
mosoj

Co si o tom myslet. Je to jedna z hypotéz. Pokud zmizí „božská částice“ higgsův boson zmizí i vesmír. Dokonce je možné, že někde na druhém „konci“ vesmíru již vesmír zaniká. Třeba si to vesmír zaslouží. Toto vyplívá ze zmíněného objevu a teorie o higgsově poli a higgsovo bosonu.

orwell

Pokud bylo ve falešném vakuu, tak je to možné. Ono je teď falešné skoro všechno. Takových podobných teorií si můžeš vymýšlet kolik chceš, on ti je stejně těžko může někdo vyvrátit. Zatím je to o víře a víra znamená – dohromady nic nevědět. Různých teorií, co během vývoje civilizace na této planetě padlo, byla spousta, ale moc se o nich nemluví.

dudu

Nevím jsi-li optimista očekávající od nás odpověď proto, že znáš všechno nebo nevíš nic! Žijeme na planetě, která by se spíše než Země měla nazývat Voda. Jsme obeznámeni jen asi s 15-ti% života v oceánech a pod nohama se nám údajně nachází více nerostu nazývaného vodou, než ve všech oceánech.
Z viditelného vesmíru jsme rámcově obeznámeni s cca 5% atomární hmoty a o zbytku energie vakua tvrdíme, že se jedná o temnou hmotu. Nevíme ani zda se mimochodem nenacházíme v kýmsi vytvořené virtuální realitě. Takže Tomáši, uvědomuješ si co vlastně po nás chceš!!