Lgee

Co si myslíte o těchto sladkých kuličkách?

Je to složení dobré? Cena je 13.90,–/250g vím že tam je dost cukru, ale cukru se kvůli zdraví vyhýbat nebudu. Jde mi jen o to nejíst vyloženě špatně?
https://www.fer­potravina.cz/ce­realie/coko-kulicky

Nejlepší odpověď
cochee

Podobným „potravinám,“ které nerostou na poli anebo se nepasou na louce, ale vyrábí je v továrně stroje (byť z přírodních surovin podle seznamu… na to nedbám, papír snese cokoliv) se programově vyhýbám, právě ta kvanta cukru podle mého názoru způsobují to, že ano, budeš jíst vyloženě špatně. Přesně čtvrtinu objemu tvoří vyloženě cukry, to je hovadismus velmi hrubého zrna. Kladný vliv těch obilovin to bohužel nemá šanci vyvážit.

Další odpovědi
Ametyst

Potravina má být jednoduchá, a tím i stravitelná: pokud tam jsou 3 nebo 4 druhy cukru, je to špatně. Má to být sladké, fajn: ale proč ještě navíc glukóza a škroby? Trávení je pak ztížené, a není divu, že po tak složitých chuťovkách tělo tloustne.

da ny

Netuším, jaké máte představy o zdravých potravinách a o zdravé.
Dnes se obecně omezují nejen cukry (překyselení organismu), ale i obiloviny, zejména bílá mouka (bakelit). Mám výhrady ke konzumaci slunečnicového oleje (ale dobrý konzervant, aby zboží v regálech dlouho vydrželo) a kukuřici.
Pokud se kuličkami nebudete cpát denně (rádoby snídaně, přesnídávka), tak proti občasné konzumaci nemám námitky. Strava má být pestrá a strávníkovi chutnat. Osobně dám přednost jiným pokrmům, i sladkostem. Tyto kuličky si pořizovat nebude. :D V obchodech jsou daleko horší věci.

Drap

Myslím si, že jsou zřejmě sladké.

nyjono

Tak se neptej, když se cukru stejně vyhýbat nechceš. I když víš, že to je nezdravé.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.