Kelt

Co si myslíte o těchto překladačích pokud jde o poměr cena výkon?

Učím se stále cizí jazyky, hodlám cestovat a vidím, že nabízejí takovýto přístroj.
https://www.ja­pantech.net/e­nence_V5/cz/003­_kar/index.html?sxid=a­3zvd4292ll2&e­xid=CiAzM0FCRDc4RE­I4NTA2NDU3MDI4NkRBNUN­COTE1NjVERhINeW5vdC1tdWF­tYS1zYw&site=msn-edgedefaulthomepage-czechrepublic&ci=2944­188&cii=2836564930­&utm_source=ta­boola&utm_medi­um=referral&ut­m_term=P%C5%99e­nosn%C3%BD+okam%C5%BE­it%C3%BD+hlasov%C3%BD+p%­C5%99eklada%C4%8D+s+v­%C3%ADce+ne%C5%BE+­42+jazyky&utm_con­tent=https%3A%2­F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fad-uploads-long%2F1%2F76a14131-0645-42b0-9414-bde28bb08e5b.jpg&wid=116­5914&platform=Des­ktop&name=EVEN­T_NAME
Na druhé straně, věty, které se tady používají jsou základní konverzační věty. Může takový překladač fungovat tak, že já budu číst text v jednom jazyce a budu mít hned odpověď v jiném jazyce? Kolik toho takový přístroj dokáže? Máte s tím zkušenosti? Doporučujete nebo ne? Děkuji.

Odpovědi
ivzez

Nedoporučuji, žádný překladač včetně asi nejlepšího
Google Translatoru nedokáže správně překládat.

Pro získání dobrého (kvalitního) překladu je potřeba člověk.

anonym

Nesmíte si o těchto slibovat příliš. Nečekejte, že budou poskytovat dokonalý překlad (spoustu věcí přeloží špatně, nesmyslně nebo vás překladem doslova zesměšní 🙂 ). Tyto strojové překlady jsou zatím na takové úrovni, že vám dají spíše jen jakési vodítko co ten druhý ASI říká ze kterého se můžete pokusit jeho sdělení dedukovat. Nebývají ale tak dobré aby na ně bylo 100% spolehnutí, to ani zdaleka ne.

Jinak je zřejmé že zařízení menších firmiček než je google nebudou na tom s kvalitou překladu dobře a podporu češtiny dost možná nebudou mít vůbec. Tady je skutečně leaderem trhu translate.goo­gle.com a pokud bych chtěl zařízení které umí překládat hlas v cizím jazyce nebyl by to tento jednoúčelový bazmek ale prostě android telefon do kterého bych nainstaloval příslušnou aplikaci, která umí totéž https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.google.andro­id.apps.transla­te&hl=cs

Edison

Není výhodnější použití appky v telefonu pro google translate? Funguje kupodivu dost dobře. A jsou funkce, které po stažení jazykových balíčků fungují i offline. Jestli ale hodláš cestovat, jistě si pořídíš nějaký roamingový datový balíček.