Avatar uživatele
Pokročilý

Co si myslíte o těch otravách metanolem? Může se stát, že to bude i v pivu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V pivu to nemůže vzniknout, to by tam musel někdo úmyslně nalít. A proč by to dělal. Nic by to nepřineslo. Pivo a domácí slivovice to je jistota.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zrovna jsme se o tom nyní bavili s manželem- tys nás slyšela,ne? Prý je to jen ve více procentním alkoholu, takže v pivu ne.


Avatar uživatele
Zlatý

No,moje teorie zní asi takhle-ten otrávený z Příbrami byl v inkriminované oblasti na výletě,přivezl si suvenýr,doma ochutnal a bylo to.Protože jak jinak se dá vysvětlit,že všichni ti otrávení jsou jen z východní části republiky.
Nebo se někdo při výrobě alkoholu spletl a použil metanol a bylo mu líto tolik chlastu vyhodit.Vždyť by šlo o prachy a o ty jde vždycky především,bez ohledu na lidi.Nebo jsem úplně vedle a přečetla jsem hodně knížek,proto ty teorie.Avatar uživatele

Elil, kdyby ses podívala, jak se vyrábí pivo, tak by ses nebála otravy metanolem. V pivu vzniká alkohol kvašením a díky zpracovatelské technologii se tedy nemůže jednat o metanol.
Metanol se vyrábí chemickou cestou:
Jde o bezbarvou, alkoholicky páchnoucí kapalinu, neomezeně mísitelnou s vodou. Je těkavý, hořlavý a silně jedovatý, což je problém při záměně s ethanolem. Methanol vzniká i při alkoholovém kvašení, avšak nikoliv v množství ohrožujícím život (povolené množství je 12 gramů na litr).[1]
Původně se vyráběl suchou destilací dřeva, především bukového, přičemž vzniká směs methanolu, kyseliny octové a acetonu. Kyselina octová se ze získané směsi odstraňuje neutralizací vápnem (hydroxidem vápenatým) a methanol spolu s nepatrným množstvím acetonu se oddělí destilací. Podle této metody výroby dostal triviální název dřevný líh. V současné době se průmyslově vyrábí katalytickou hydrogenací oxidu uhelnatého z vodního plynu, tj. směsi vodíku a oxidu uhelnatého za vysokých teplot (250 °C) a tlaků (5 až 10 MPa) a za přítomnosti katalyzátorů na bázi směsi mědi, oxidu zinečnatého a oxidu hlinitého podle rovnice:
CO + 2 H2 → CH3OH.

Takže v pivu ne!
A je otázka, jak se dostal do obchodů a z jakých pochází zdrojů. 16 mrtvých je už určitě alarmující číslo. Proto doporučuji jedinou bezpečnou prevenci: NEPÍT tvrdý alkohol! A u domácích zásob si pořádně prověřit, z jakého pocházejí zdroje.


Avatar uživatele
Pokročilý

V pivu? to je fakt nerealne:)
Drap: Domaci slivovice ze je jistota? Ja ti nevim, ale uz v 8. tride na zakladni skole nam rikali, ze prave domaci nekvalitne vypalena slivovice obsahuje methanol :P


Avatar uživatele
Stříbrný

Předpokládám, že do nápojů, kde je nízký obsah alkoholu by se nevyplatilo výrobcům něco takového podnikat. To u vodky, rumu a dalších víceprocentních lihovin se to jednak vyplatí a jednak je pomocí esencí asi dost snadná výroba. A u piva je výroba jak odborně vyložila <ocko> složitější. Horší je, že do něj místo chmele přidávají ty hořké zelené granule.
Doplňuji:
Večer jsem mluvil s jedním chemikem a ten tvrdí, že jedovatý alkohol, který se nyní prodává u nás asi nevznikl čištěním denaturovaného líhu, ale někdo musel zaměnit (snad omylem) barely s líhem. Likérky líh běžně odebírají od výrobců (distributorů) a přidávají po dochucení a přibarvení do svých výrobků. Dále tvrdí, že bezpečně lze metylalkohol zjistit jen rozborem chromatograficky, jinak ne. Hoří stejně. Na smrtelnou otravu podle něho může stačit 4 - 6 velkých panáků 40% metylakoholu!!! Pokud by jsme jej pili s běžným alkoholem tak se jed normálně odbourává. A na závěr třešnička. V každém běžném alkoholu je malá příměs metylakoholu. Běžný líh není nikdy uplně 100% čistý.


Avatar uživatele
Zlatý

Když ho tam někdo naleje jako do toho šňapsu tak může. Včíl mudrujte nad morálkou lidí. Není třeba antrax. Stačí dřevák !!!!!

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

to už bych musel bejt mrtvej :{D>

Avatar uživatele

anonym

... a já zase odpovídám z jiného světa! :-D

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5024
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2695
Zlatý briketka10 2425
Zlatý annas 2103
Zlatý quentos 1652
Zlatý iceT 1556
Zlatý marci1 1533
Zlatý tom004 1522
Zlatý mosoj 1504

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.