dzzjjjmy

Co si myslíte o stránkách které nabízejí telefony levněji?

Co si myslíte o stránkách, které nabízejí telefony levněji než např. alza? Je to tím, že jsou méňe známé a chtějí se prosadit? Nebo se může stát, že je výrobek méňe kvalitní?
Doplňuji:
stránky jako například: www.handymobil.cz nebo www.megatel.cz

Odpovědi
anonym

No:

  1. Alzu rozhodně ´nejlevnější´
  2. může jít o promo dané firmy, snahu se na trhu etablovat, příp. o její výhodnější nákup
  3. může jít o telefony určené pro jiný, než český trh (ne všude jsou ceny stejné)

Nemělo by se ale jednat o zboží méně kvalitní (např. napodobeniny).
Doplňuji:
Oprava 1. – Alzu rozhodně za nejlevnější nelze považovat
😉

vertigo

Cena je většinou obrazem poptávky a nabídky. V podstatě jsou DVA druhy obchodů/trhů:

  1. oficiální dovoz, výrobek určený pro ČR
  2. tzv. šedý dovoz, zboží pochází mimo oficiální distribuční kanály

S kvalitou to nemá mnoho společného, u šedého dovozu je třeba číst recenze (zkušenosti) s konkrétním obchodem a dát pozor, aby se nejednalo o repasované přístroje vydávané za nové (třeba ze zahraničních servisů). Je to VELMI individuální a v případě šedého dovozu je nejlepším kritériem pověst obchodníka.
Více zde:
http://info.he­ureka.cz/sedy-dovoz/
Samozřejmě máte možnost koupit přístroj sama, kdekoli v EU, bez cla (např. Amazon), kdy i s poštovným často vyjde významně levněji (se záručními podmínkami dle legislativy EU a onoho obchodníka ), než oficiální distribuce v ČR.
Svobodná volba je zcela na Vás.

WastingDougl

To je samozrejme nesmysl,mene kvalitni zrovna ne,ale nemusi obsahovat cestinu a nemusi byt z oficialniho zdroje urceno pro cesky trh.ale nevidim v tom nic spatneho.
Doplňuji:
Jasne alza rozhodne neni nejlevnejsi,naopak v nekterych kategoriich zbozi byva nejdrazssi.ja hledam vsecko pres heureka.cz,nastavim filtr skladem a podle nejnizzsi ceny menzajimaji me nejaky jejich trapny doporceny obchody.nejdru­lezitejsi je ICO,jmeno obchodu a firmy,DICO,adre­sa,email,tele­fon a slusny hodnoceni na heureka,co se tyce telefonu,vzdy jsem bral pouze u meho operatora to jest u Vodafone CZ,zalezi na typu a znacce telefonu.

Jantar2

za 1. Alza působí v Čr a na Slovensku od roku 1994 a je pravděpodobně největším prodejcem elektroniky v naší zemi k čemuž také napovídá její notoricky známá reklamní kampaň se zeleným mimozemšťanem kterého pravděpodobně nesnáší každý kdo kouká na televizi.

a za 2. Když telefony nebo cokoli jiného zlevňují musí k tomu mít důvod buďto je kdesi koupili za velmi dobrou cenu a teď je prodávají ještě levněji a nebo (A to asi ve většině případů) se jich chtějí zbavit, a co si budeme povídat prodat je za málo je lepší než je vyhodit a ještě platit za likvidaci. Důvodů proč se jich chtějí zbavit je několik. Buďto jich mají příliš mnoho a zabírají jim místo na skladu nebo jsou již zastaralé a nebo o ně jednoduše není tak velký zájem jak by si představovali.

Na závěr jen chci říct že se tyto telefony vyplatí kupovat i když se jedná o starší modely nebo zlevněné kusy. Uvědomte si že tyto telefony byli například před půl rokem nejlepší svého druhu. Takto třeba můj dlouholetý kamarád zakoupil Samsung Galaxy S3 mini v době když všichni kupovali S4 mini a nemůže si ho vynachválit…

tencosepta

No, tyhle firmy jsou docela pofidérní, navíc jejich výrobky stojí za pakatel, nebo to jsou rovnou padělky.