Avatar uživatele
Autista

Co si myslíte o stereotypu českých Romů?

Já na tohle už svůj názor udělanej mám, ale zajímalo by mě jak jsou na tom lidi z jiných koutů České republiky, u nás je asi 3/4 romů neslušných, hádavých, bez práce, a hlavní působitelé problémů v okrese, zajímalo by mě co si o tom myslíte vy. Taktéž by mě zajímalo jestli se ten stereotyp odvíjí od romské kultury.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? GM před 1492 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Odpoveď byla označena jako užitečná

Myslím, že ten stereotyp je stejný na Moravě, stejně jako v Čechách i na Slovensku. Já bych ten odhad dokonce zvýšil na 9/10. A ano, odvíjí se to od romské „kultury“. Prostě mezi nás nepatří.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Autista Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kryšpín

Nejsem obdivovatel Romů, ale takový perfekt obléknutý podvodník s výborným chováním a mluvou v různých funkcích dovede spoluobčana nebo stát oškubat daleko více než několik Romů na podpoře.

před 1492 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Souhlas!

před 1491 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
EKSOT123

Nepatří ani do Indie, viz wikipedie, kasta nedotýkatelných. Potom bychom museli říct, že nepatří na svět. Na svém putování byli často masakrováni. Mají krásnou hymnu a další prvky kultury. Myslím nelze věc takto uzavřít, je plno výzev a otazníků na světě, jako existence islámu, šířeji jakákoliv věc, co se nám zrovna nezdá.

před 1492 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Patřili do kasty nedotknutelných původem z Paňdžábu. Tedy podle všeobecně šířené teorie. Ovšem že jsou to hajzlové, to už teorie není, nýbrž fakt.

před 1492 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek