Startred

Co si myslíte o současné až trochu přehnané politické korektnosti?

Ať už co se týče londýnského metra které nebude vítat lidi v metru „dámy a pánové“ ale „ahoj všichni“ nebo o studentech univerzity kteří protestovali proti bystám bílých vědců a významných osobností vystavených v chodbách školy.

Nejlepší odpověď
Drap

Já osobně to nepovažuji za politickou korektnost, ale za ničení dlouhodobě fungující kultury Evropy.

Další odpovědi
dr.luha

Jde to ještě dál. Prý by se neměly vyučovat poznatky a věda od bílých myslitelů. Už je též zaveden termín „těhotný člověk“ namísto původního „těhotná žena“. Elity zřejmě užívají dost kvalitní matroš…

Kepler

Nevím sice co jsou to „visty“, ale nemyslím si, že jde o politickou korektnost. Je to společenská tolerance. Nic by se nemělo přehánět, dost na tom že je předepsáno tolerovat různé úchyly. Všechno by mělo mít své meze, jinak brzy budeme tolerovat různé psychopaty s tím, že oni vlastně za to nemůžou.

da ny

To, co popisujete nevnímám jako „politickou korektnost“, pod tímto pojmem si představuji něco docela jiného :)
http://www.net­channel.cz/po­kec/frantisek-ringo-cech-evropu-vedou-psychopati?ut­m_source=face­book&utm_medi­um=social&utm_cam­paign=fbwal&ut­m_content=FB_8_6_Rin­go

anonym

větší nebezpečí vidím v tolik oblíbeném zkreslování informací (tichá pošta dělá své a než informace projde od zdroje k divákovi je značně pokroucená až nepravdivá), lidé z toho pak odvozují důsledky které postrádají smysl stejně jako informace kterou považují za pravdivou a na základě které se rozhodují. Politická přehnaná korektnost kdy politici začínají utlačovat většinu (zvláštní že je to vůbec možné 🙂 ) je samozřejmě také svinstvo ale jsem si jistý že zrovna s tímto nešvarem si společnost kdykoliv dokáže snadno poradit a má na to samoozdravné mechanismy. … Na šíření nesmyslů a lží ale žádný samoozdravný mechanismus neexistuje, tady leží skutečně velký problém. Často jsou lži šířeny jen s cílem zajistit velký počet pohoršených čtenářů a tak velmi často si berou na mušku témata která rezonují hospodami. Důsledky nechám domyslet už každého z vás…

dubraro

Že je až trochu přehnaná.
Až se obrací ve svůj opak – nekorektnost, cenzuru, totalitu.

Dochy

U mně politická korektnost končí tam, že černochovi nebudu říkat negře a Cikány mohu označovat jako Romy (pokud mně o to slušně požádají – stejně tak o některých budu mluvit jako o Cikánech, pokud jim označení Rom nedělá dobře a… slušně mně na to upozorní)

Bysty bývají bílé, protože se často dělají z mramoru. Nejsem si jist, jak by působila bysta z čediče a zda čedič je tímto způsobem zpracovatelný 😉, jiné bývají odlité z bronzu a obvykle nikomu nevadí že i ten bílej vzor má najednou barvu… poněkud tmavší 😉