autacek

Co si myslíte o sociálním bydlení?

Kdo by měl mít nárok bydlet výhodněji, či dokonce úplně na úkor ostatní pracující společnosti, úplně zadarmo?

Proč by ti, co žijí řádně, měli doplácet na ty, co si vlastní prací nevydělají ani na střechu nad hlavou? Není každý svého štěstí steůjce a není v systému někde chyba?

Nejlepší odpověď
Drap

Proč na úkor ostatní společnosti? I sociální bydlení se platí.

Další odpovědi
Kepler

Je sice pravda, že mezi zaměstnanými je i část takových, kteří pracovat prostě nechtějí, ale na druhé straně jsou i takoví, kteří práci neseženou. Např. 1/3 nezaměstnaných je starších 50ti let. Kterých je víc si netroufám odhadovat. Sám jsem to zažil na vlastní kůži, a to mám vysokou kvalifikaci. Jestli je v systému chyba, pak je to právě v takové diskriminaci. I když to není vlastně není chyba systému, ale zaměstnavatelů. Např. podniky amerických vlastníků starší zkušené lidi zaměstnávají a dokonce to považují za přínos.
Takže závěrem: sociální bydlení: ano, ale ne úplně zadarmo, existují sociální dávky a příspěvky na bydlení. Je to lepší, než bydlet pod mostem, nebo ve stanu v lese. Při přidělování takových bytů by se mělo zohledňovat především to, z jakého důvodu dotyčný nepracuje.

xxx3

Aby opravdu platilo, že každý je svého štěstí strůjcem, tak bychom se museli rodit všichni do nějakého ústavu, kde bychom měli naprosto stejné zázemí, nikdo by do života nic nezdědil po předcích a nakonec bychom také museli přicházet na svět se stejnou vrozenou inteligencí. O nic z výše uvedeného se žádný člověk osobně nezasloužil, a přece to zásadně ovliňuje jeho zařazení (či úspěch) ve společnosti. Ve společnosti je řada lidí, kteří prostě měli méně štěstí než jiní. Bydlení je zásadní podmínka k tomu, aby měl člověk alespoň nějaké vyhlídky na důstojný život. Nevidím důvod, proč by stát neměl nějakým způsobem podpořit takové lidi, kteří prostě neměli tolik štěstí jako jiní. Další věcí je, že v mnoha chudších rodinách jsou také děti, které nenesou žádnou zodpovědnost za to, do jaké rodiny se narodily.