rybíz

Co si myslíte o snížení platu státních zaměstnanců?

Když vynechám policisty, hasiče a lékaře, tak bych všem úředníkům snížil platy ne o 10, ale aspoň o 25 procent. Vždyť všude, kde přijdete vám vrazí do ruky formulář, a řeknou, abyste si ho vyplnily buď doma nebo v lepším případě u nich na chodbě. Vím, co říkám, z vlastní zkušenosti. A ty formuláře jsou tak komplikované, že obyčejný člověk jim většinou ani nerozumí, co tam napsat.A, že by vám pomohli? Jen zřídka to někdo udělá ochotně. Hlavním smyslem jejich práce by mělo být vypisovat formuláře, co si sami vymysleli. Ale to by pak nebylo vidět, jak jsou důležití.
Doplňuji:

  1. do zábavy jsem to nedal já
  2. na mysli mám hlavně úředníky na Měú, Oú, magistráty, úřad práce, veškeré sociálky, finanční úřady, katastrální úřady, dopravní inspektoráty, pošty, banky, bytové družstva, charita atd.

3.úředníci na ministerstvech, úředníci ve státních podnicích a službách
Příklad podniku u nás: dokud byl státní – jeden dělník musel vydělat na dva úředníky, což bylo neudržitelné. Teď je soukromý a úředníků je méně než dělníků a prosperuje i v krizi, mají i 13. platy, doplácí na důch. připojištění svých zaměstnanců 5000 ročně, akce se vším zdarma!!

Nejlepší odpověď
anonym

Ano,jsem pro snížení platu. Když všichni,tak všichni. U nás ve firmě se nás vůbec neptali,vzali vydřené benefity a 10ˇ% z platu a co se týká úředníku,tak u nás na Pelhřimovsku jsou asi bíle ovce,proto že si na jejich práci i jednání nemůžu stěžovat.

Další odpovědi
Mili @

Já v naší firmě pobírám plat téměř jako uklízečka, přitom pracuji s počítačem, s penězi, vystavuji faktury, atd. atd. …
:-/
Nevím, co na to říct…

led

To zníženie platov sa týka nielen bielych golierov (administratíva – úradníci), ale žiaľ aj modrých golierov (manuálne pracujúci, robotníci, upratovačky a iní servisní pracovníci). Nie všetci majú nadpriemerné platy (podľa podobných profesií v iných rezortoch).
Tieto plošné znižovania platov je iba alibizmus voči národu. Najviac sa dotknú práve tých „modrých golierov“ v štátnej a verejnej sfére (napríklad kultúra)

PS:
Som prekvapená, zníženie platov zaradené do zábavy?

standa

„Som prekvapená, zníženie platov zaradené do zábavy?“

S: nikoli do kategorie ´zábava´, ale do podkategorie NÁZORY v rámci nové kategorie „Ankety a zábava“, která má vedle zmiňované podkategorie ´názory´ ještě dvě další podkategorie:

  • ankety
  • zábava a ostatní